The Latest

خبرگزاری وحدت « کوئته » با تلاشهای آقای آغا سید محمد رضا رضوی وزیر قانون ایالت بلوچستان ونماینده مردم در پارلمان بلوچستان از حزب مجلس وحدت مسلمین  400 ملیون روپیه برای ساخت زائر سرایی در شهر کوئته و توسیع زائر سرا در تفتان اختصاص یافته است . حکومت ایالت بلوچستان در بودجه سال جاری با سفارش آغا رضا برای رفع مشکلات زائرین عتبات عالیات ساخت یک زائر سرایی در کوئته 300 ملیون روپیه و برای توسیع زائر سرای تفتان 100 ملیون روپیه اختصاص داده است . آغا رضا در گفتگو با خبر گزاری وحدت گفت که زائر ساریی که در شهر کوئته برای سکونت زائرین ساخته می شود با جدید ترین وسایل اسایش و آرامش مجهز خواهد بود . این زائر سرا شامل ریستورانت هتل ،مسجد ، پارکنگ ، و بازار خواهد بود و امنیت زائرین نیز تأمین خواهد شد . وی افزود که حکومت سابق با شفارش بنده اقدام به ساخت یک زائر سرا در تفتان نموده بود برای توسیع آن نیز حکومت فعلی 100 ملیون روپیه اختصاص داده است انشاءالله با ساخت وتوسیع این زائر سرا ها مشکلات زائرین مقامات مقدسه کاسته خواهد شد .

خبرگزاری وحدت « لاهور » دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ایالت پنجاب علامه مبارک موسوی درپی کشته شدن سه جوان در کشمیر اشغالی هند بدست نظامیان این کشور با اظهار شدید غم واندوه خو این اقدام نظامیان هند را محکوم نمودند .  وی گفته است که بعد از آتش بس ظلم نظامیان هند بر مردم کشمیر در این ماه مبارک توجیهی ندارد و ما آن را محکوم می کنیم . در این منطقه اشغالی هر روز مردم مظلوم کشمیر را به شهادت رسانده می شود . از این تروریسم دولتی هند حتی زنان و کودکان نیز در امان نیستند . هند در کشمیر درندگی و بربریت تمام را علیه مردم کشمیر به نمایش گذاشته است و این کشور باید به این خوی درندگی پایان دهد . آقای موسوی گفته است که با ظلم و جبر نمی شود مردم کشمیر از حق خودمختاری محروم کرد .  مردم کشمیر با خون خود تاریخ جدیدی را رقم می زنند . وی از مجامع جهانی خواست که در باره استفاده نظامیان هند از مواد شیمیایی تحقیقات انجام داده شود و بر کشور هند فشار اورد که ظلم وبربریت علیه مردم بی دفاع کشمیر پایان دهد .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » قطعی ناگهانی برق زندگی مردم را در ماه مبارک رمضان به عذاب دچار نموده است ، در این ماه مبارک و روزهای گرم نباید قطعی برق وجود داشته باشد ، این سخنان را سخنگوی مجلس وحدت مسلمین علامه مختار امامی در بیانیه ای که از گروه رسانه مجلس وحدت مسلمین منتشر شده ابراز نموده اند . وی گفته است که  دولت سازمان برق را به  عدم قطعی برق در این روز های گرم و سوزان پایبند کند .  در این روزهای گرم قطعی برق باعث اذیت مردم می شود و مردم را در این ماه مبارک از اذیت نجات داده شود . وی گفته است که ماه مبارک رمضان ماه رحمت و برکت است . این ماه برای تزکیه نفس هدیه ویژه الهی است . در این ماه فقط به انجام اعمال ظاهری نباید بسنده کرد بلکه در این ماه مقدس اوصاف حمیده مانند صبر، تحمل ، برادری ، عجز و خضوع را هم کسب کرد . روزه مشقت جسمانی نیست بلکه بهترین وسیله تربیت نفس است .این ماه ما را از همه رذائل اخلاقی دور نگه می دارد .وی از مردم خواست که در دعاها و دیگر مراسم عبادی این ماه برای سالمیت کشور عزیز دعا کنند . سازمان های تأمین کننده قیمت بازار در برابر گران فروشان ناکام مانده است . اشیای خورد ونوش در بازار کم شده و مردم با سختی اشیای نمورد نیاز خود را تأمین می کنند. در برابر سودجویان حکومت بی بس شده است . اگر به موقع بر سودجویان جریمه های سنگینی اعمال شود مردم در تأمین اشیای مورد نیاز دچار مشکل نخواهند شد و یقینا مشکلات مردم کاسته خواهد شد . وی گفته است که مأموران انتظامی و سایر سازمان های امنیتی بر عناصر ضدّ امنیت نظر داشته باشند . حفاظت مساجد ، حسینیه ها و دیگر مقامات عبادی اولین وظیفه دولت است . کوچکترین غفلت در این موارد باعث ضرر خواهد شد . برای تأمین امنیت در ماه مبارک رمضان اقدامات فوق العاده امنیتی اعمال شود تا از وقوع حوادث ناخوشگوار جلوگیری نمود .

خبرگزاری وحدت « لاهور » همانند سایر شهرهای جهان در لاهور نیز روز جهانی مرگ بر امریکا در 16 مه با اهتمام سازمان دانشجویان امامیه برگزار گردید . در این تجمع ضدّ آمریکایی تعداد کثیری از کارکنان و مسؤلان مجلس وحدت مسلمین و سازمان دانشجویان امامیه شرکت نمودند . این راهپیمایی را علامه امین شهیدی ، اسد نقوی ،علامه مبارک موسوی ، علامه حسن رضا همدانی ، افسر خان و دیگر شخصیت ها رهبری کردند . این راهپیمایی از باشگاه خبرنگاران آغاز و در جلوی کنسل گری آمریکا پایان یافت . در پایان راهپیمایی سخنرانان اقدام انتقال پایتخت آمریکا به بیتالمقدس را محکوم نمودند و گفتند که انشاءالله خون شهدای فلسطین هدر نخواهد رفت و این خون پاک شهداء نتیجه بخش خواهد بود .

خبرگزاری وحدت « کراچی »  سازمان دانشجویان امامیه ناحیه کراچی در 16 مه روز مرگ بر آمریکا برگزار نمود و در این تجمع اعتراض آمیز تعداد زیادی از زنان ، جوانان و مردم عادی شرکت نمودند و از آمریکا و اسرائیل اظهار نفرت وانزجار خود را ابراز نمودند. دراین تجمع اعتراض آمیز رکن نظارت مرکزی سازمان دانشجویان امامیه و معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه احمد اقبال رضوی، علامه باقرعباس زیدی ، امیر جماعت اسلامی کراچی حافظ نعیم الرحمن ، علامه ناظر تقوی ،و علامه سادق رضا تقوی سخنرانی نمودند . علامه صادق جعفری ، علامه مبشر حسن ، اجسن عباس رضوی ، میثم عابدی و دیگر کارکنان و عهده داران احزاب و گروه های مختلف سیاسی و مذهبی حضور داشتند . در پایان جلسه شرکت کنندگان معترض پرچم های آمریکا و اسرائیل را آتش زدند .

خبرگزاری وحدت « لاهور » با دعوت دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری 13 مه در سراسر کشور راهپیمایی ضدّ آمریکایی استکباری برگزار شد . درلاهور نیز راهپیمایی ضدّ آمریکایی با رهبری علامه مبارک موسوی دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ایالت پنجاب و رهبران اهل سنت برگزار شد که تجمع کنندگان در برابر سرکونسلگری آمریکا شعارها ضدّ آمریکایی سر دادند .در این راهپیمایی زنان ، کودکان جوانان همه اقشار مردم شرکت کردند . آقای مبارک موسوی در جمع راهپیمایان گفت که آمریکا ، اسرائیل و هند این سه کشور بزرگترین دشمن بشریت در جهان اند و همین قدرتها امنیت جهانی را در مخاطره انداخته اند . مسؤلیت کشتار مردم در همه جای جهان از جمله خاورمیانه و کشورهای اسلامی بر عهده آمریکا اسرائیل و متحدانش است . همین مثلث شوم در حوادث تروریستی پاکستان و کشمیر نیز دست دارند . وی گفت که آمریکا با رسمیت شناختن بیت المقدس بعنوان پایتخت اسرائیل ، قلب جهان اسلام را جریحه دار کرده است . آل سعود و دیگر کشورهای جیره خوار عربی منطقه برای کاسه لیسی آمریکا صف کشیدند و در برابر امت اسلامی قرار گرفتند . امروز مسلمانان باید بیدار شوند و بیت المقدس را از دست صهیونیستها و کشمیر را از دست هندو های خونخوار آزاد کرد . ال سعود تا خرخره به خون ناحق شهدای ما فرو رفته است . آل سعود خادم حرمین بماند نه خادم آمریکیین و اسرائیلیین . برای حفظ اقتدار خود با خون مسلمانان بازی نکند و به این بازی پایان دهد .

خبرگزاری وحدت « کراچی »  مجلس وحدت مسلمین برضدّ جنایتهای رژیم صهیونیستی علیه مردم مسلمان فلسطین، روز سه شنبه تظاهرات برگزار نمود . صد ها نفر تظاهر کنندگان در این تظاهرات شرکت کردند . در این تظاهرات معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه احمد اقبال رضوی ، علامه باقر عباس زیدی ، علامه صادق جعفری ، علامه نشان حیدر ساجدی ، علامه مبشر حسن ، علامه غلام عباس سخنرانی نمودند . سخنرانان شلّیک گلوله به سوی مردم درتظاهرات روز نکبه توسط نظامیان اسرائیلی و کشته شدن بیش از 50 تن مردم فلسطین را محکوم نمودند . سخنرانان تأکید کردند که انتقال سفارت آمریکا در بیت المقدس و تسلیم نمودن این شهر مقدس به پایتخت اسرئیل توسط آمریکا غیر قانونی است . رهبران مجلس وحدت مسلمین با انتقاد شدید خود از کشورهای عربی و سازمان همکاری اسلامی گفتند که کشورهای عربی و سازمان همکاری کشورهای اسلامی هیچ گونه اقدامی برای جلوگیری از ظلم وبربریت به مردم فلسطین اخذ ننمودند . آنان گفتند که اسرائیل یک کشور جعلی است ؛ زیرا یهودیان نژاد پرست را از حارج فلسطین آورده شده اند و در این کشور ساکن کردند . مالکان اصلی این سر زمین را از خانه و کاشانه شان بی دخل نموده و بیگانگان را آباد کردند . و امروز فلسطینیان که مالک اصلی این کشور بودند در مهاجرت اجباری بسر می برند و به همین سبب است که اسرائیل را بعنوان یک کشور آزاد تسلیم نمی کنیم این فقط فلسطینی ها حق تصمیمی گیری دارند . سخنرانان تأکید کردند که غیر فلسطینیان حق ندارند که در مورد کشور فلسطین تصمیم گیری کنند . کشور فلسطین متعلق مسلمانان فلسطین یهودیان فلطسین است و ادعای یهودیان غیر بومی نژاد پرست بر این سر زمین بی دلیل است .  سخنرانان از سازمان ملل خواستند که در برابر این اقدام غیر انسانی اسرائیلی ها وارد عمل شود . سازمان امنیت نیز در مسئله فلسطین ناکام مانده است . مسئله فلسطین از سال 1948 شروع شده و اسرائیل نیز بر خلاف قوانین سازمان ملل بوجود آمده است . لذا هر گونه اقدام غیر قانونی پایان داده شود و کشور فلسطین به رسمیت شناخته شود . یهودیان غیر بومی را به کشورها و موطن های اصلی خود شان اروپا ، آمریکا، روسیه و آفریقا برگردانده شود . سخنرانان ایتلاف 41 کشوری به رهبری عربستان را هم به باد انتقاد قرار داند و گفتند که این ایتلاف عربستانی برای تضعیف مسئله فلسطین در یمن و سوریه جنگ را آغاز کردند و منافع اسرائیل را تأمین نمودند . این ایتلاف آمریکایی بجای اقدام علیه اسرائیل ، ایران ، سوریه ، یمن حزب الله و حماس را نشانه گرفته است . معترضین در پایان تجمع پرچم آمریکا و اسرائیل را هم به آتش کشیدند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » کسانیکه خود را خادم الحرمین می نامیدند امروز با اسرائیل یکی شدند ، هسته قدرتمند آمریکا ، اسرایئل و آل سعود در برابر فلسطین جبهه گیری نمودند ، آمریکا در قتل عام مردم فلسطین با اسرایئل شریک است .این بیانات را علامه ناصرعباس جعفری در تظاهرات دیروز در اسلام آباد ابراز نمودند . وی گفته است که نظامیان اسرائیل زنان و کودکان فلسطین مورد ظلم قرار دادند . دولتمردان اسلامی در خوابند ، امت اسلامی سفارت آمریکا در بیت المقدس را نمی پذیرد . افتتاح سفارت کشور تروریست جهانی یعنی آمریکا در بیت المقدس در روز نکبه و قتل عام نظامیان اسرائیل مردم معترض فلسطینی هر چه قدر محکوم نماییم کم است .این جنایت در فلسطین با اشاره آمریکا صورت گرفته است و آمریکا در قتل عام مردم بی گناه فلسطین با اسرائیل شریک است . کشور هند نیز بر مردم مظلوم کشمیر مانند اسرائیل ظلم می کند . کشور هند اسرائیل جنوب آسیا است . بر کشور ما فشار وارد می کنند تا پاکستان در برابر این جنایت ها موضع گیری نکند.تلاش های مذبوحانه صورت در حال انجام است که پاکستان را در منطقه تنها کنند . پاکستان می توانست از فلسطینیان حمایت کند اما امروز دست و پای پاکستان بسته می شود . قدرتهای که عراق و سوریه را نابود کردند در حال حرکت بسوی پاکستان هستند . اکنون نگاه شان به پاکستان ، افغانستان و ایران دوخته اند. وی افزودند ما بیانات جدید نواز شریف را محکوم می کنیم . هیچ فرد میهن دوستی علیه کشور خود نمی تواند چنین حرفهایی بزند ، اینها اسم شان فقط شریف است اما در واقع شریف نیستند .کسانیکه علیه امینت کشور از نوازشریف حمایت می کنند مخالف با سوگندی که یاد کرده اند است . سالمیت کشور دچار خطرات سنگینی شده است . در چنین وضعیتی نخست وزیر سابق باعث تضعیف جایگاه کشور در جهان شده است .

خبرگزاری وحدت « لاهور » مسؤلین مرکزی و ایالتی مجلس وحدت مسلمین به همراه علماء و مشایخ اهل سنت و رهبران جامعه مردمی برضدّ حامی تروریسم رژیم صهیونیستی آمریکا و علیه قتل عام مردم فلسطین کانفرانس رسانه ای مشترک در لاهور برگزار کردند . در این کانفرانس خبری سید ناصرشیرازی معاون دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ، سید اسد عباس نقوی  معاون امور سیاسی مجلس وحدت مسلمین ، علامه سید مبارک علی موسوی دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ایالت پنجاب ، علامه حسن رضا همدانی ، علامه ابوذر مهدوی ، عبدالله ملک مسؤل جامعه مردمی ، پیر معصوم شاه نقوی رئیس جمعیت علماء پاکستان ، دکتر امجد چستی جمعیت علمای پاکستان، پیر اختر رسول قادری جمعیت علمای پاکستان ، دکتر شبیر انجم ، رائ ناصر علی مجلس وحدت مسلمین و رانا ماجد علی شرکت نمودند . سخنرانان گفتند که تروریست های جهانی آمریکا و اسرائیل با پایتخت سازی بیت المقدس در قلب مسلمانان حمله کردند .ما در مقابل این ظلم وبربریت هرگز ساکت نخواهیم نشست . حکومت غاصب صهیونیستی با اشاره آمریکا در نوار غزه با مردم بی گناه را به خاک و خون کشیدند .این تروریستهای بین المللی تاریخ جدیدی از ظلم وبربریت رقم زدند. ما از حکومت های کشورهای اسلامی بخصوص از حکومت های عربی غرق در لذت اقتدار مطالبه می کنیم که فوری علیه آمریکا و اسرائیل اقدامات عملی پیاده کنند و روابط خود رابا این دو کشور قطع کنند . سخنرانان گفتند که ما از آل سعود سوال می کنیم که بگوید که این رژیم با مسلمانان است یا با آمریکا و اسرائیل؟ ما از جهان اسلام می خواهیم که در کانفرانس سازمان همکاری های اسلامی تصمیم بگیرند و راه خود را از آمریکا جدا کنند . ما برای آزادی قبله اول مسلمانان از هر نوع قربانی دریغ نخواهیم کرد و این جزء ایمان ما است ، بیانیه تکراری سازمان ملل متحد در برابر این ظلم قابل تأسّف و قابل محکوم است .این سازمان آله دست قدرتهای استعماری شده است و در انجام فرائض کاملا ناکام مانده است و تبدیل به یک سازمان بی خاصیت شده است . ملّت های جهان نباید در برابر این بربریت سکوت اختیار کنند . آمریکا ، اسرائیل و هند دشمن امنیت جهانی و قاتل مسلمانان هستند باید کشورهای امنیت پسند در برابر اینها قد علم کنند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » سخنگوی مجلس وحدت مسلمین علامه مختار امامی از مردم غیرتمند و همیشه در صحنه پاکستان بخاطر برگزاری راهپیمایی روز یکشنبه ضدّ آمریکایی در سراسر کشور تشکر و قدردانی نمودند . وی گفته است که ما از همه احزاب مذهبی و سیاسی ، سازمانهای دانشجویی ،شخصیت های فرهنگی و مردم عزیز و همیشه در صحنه کشور عزیز بخاطر خلق حماسه دیگر علیه آمریکای جنایتکار تشکر و تقدیر می نماییم . نیز از سازمانهای انتظامی و امنیتی و سایر ارگانهای کشور هم تشکر می کنیم که در این راهپیمایی ها زحمت کشیدند و امنیت مردم را تأمین نمودند .

الصفحة 1 من 372

مجلس وحدت مسلمین پاکستان

مجلس وحدت مسلمین پاکستان ایک سیاسی و مذہبی جماعت ہے جسکا اولین مقصد دین کا احیاء اور مملکت خدادادِ پاکستان کی سالمیت اور استحکام کے لیے عملی کوشش کرنا ہے، اسلامی حکومت کے قیام کے لیے عملی جدوجہد، مختلف ادیان، مذاہب و مسالک کے مابین روابط اور ہم آہنگی کا فروغ، تعلیمات ِقرآن اور محمد وآل محمدعلیہم السلام کی روشنی میں امام حسین علیہ السلام کے ذکر و افکارکا فروغ اوراس کاتحفظ اورامر با لمعروف اور نہی عن المنکرکا احیاء ہمارا نصب العین ہے 


MWM Pakistan Flag

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree