The Latest

خبرگزاری وحدت « کراچی »  مجلس وحدت مسلمین در بیش از 100 شهر کشور تظاهرات اعتراض آمیز علیه کشتار شیعیان در دیره اسماعیل خان برگزار نمود . این تظاهرات بعد از دعوت معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه احمد اقبال رضوی صورت گرفت . معترضین با در دست داشتن بینر ها و پلی کارد های ضد تروریستی شعار های ضد تروریستی سردادند . در کراچی نیز در مساجد جامع کهارادر ، ناظم آباد ، برف خانه ملیر ،اورنگی تاون نماز گزاران بعد از نماز جمعه تظاهرات کردند و با مردم دیره اسماعیل خان اظهار همبستگی کردند. علامه باقرعباس زیدی ، آصف رضا ، علامه صادق جعفری ، علامه مبشر حسن ، علامه علی انور جعفری ، علامه نشان حیدر ساجدی ، علامه ملک غلام عباس و دیگران در این تجمعات سخنرانی کردند . سخنرانان گفتند که دیره اسماعیل خان کشتار گاه شیعیان شده است ، در پاکستان به اصطلاح جدید هم شیعیان دیره اسماعیل خان امنیت ندارند ، مردم دیره از حکومت جدید حزب تحریک انصاف توقعات زیادی داشتند اما وقوع حوادث پی درپی تروریست این امیدها به نا امیدی تبدیل شده است . سخنرانان از نخست وزیر و فرمانده کل ارتش مطالبه کردند که به داد شیعیان دیره اسماعیل خان برسند . سخنرانان حمله ترویستی نیوزیلند را هم محکوم کردند .

خبرگزاری وحدت « مری » بیست و دومین کانفرانس سالیانه الزهراء توسط شعبه بانوان مجلس وحدت مسلمین در مدرسه بنت الهدی در بهمبروت سیدان برگزار شد . سید ناصرشیرازی معاون دبیرکل مجلس وحدت مسلیمن با سخنراین در این اجتماع گفت که قدرت های غربی از افزایش نفوذ اسلام در این کشوره نگران شده و برای جلوگیری از این نفوذ ، با ساماندهی گروه های افراطی و تروریستی مانند داعش و القاعده تلاش کردند که چهره اسلام را وارونه نشان دهند اما در این کار ناموفق بودند و امروز اسلام در کشور های غربی با سرعت گسترش می یابد . آقای ناصر شیرازی افزود که اسلام به زن احترام قایل است درحالیکه غرب بنام آزادی از زنان بهره برداری می کند و آنان را از مقام و جایگاهی که خداوند به آنان داده است منحرف کرده و با سردادن شعار هایی مانند  " بدن من  اختیار من " زن را به مرحله هبوط و ذلت کشانده است . وی گفت که در روز جهانی زن  با انحراف از مسایل اصلی زنان به مبارزه حقوق زنان ضربه زدند . آقای لطاسب ستی نماینده مردم مری در پارلمان پنجاب هم گفت که حضرت زهراء (س) برای زنان بهترین الگو و اسوه است و زنان با عمل به سیره آن بانوی دوعالم می توانند به سعادت دنیوی واخروی نایل شوند . وی از مردم منطقه بهمبروت سیدان بخاطر حمایت آنان در انتخابات سال گذشته از آنان تشکر کرد و به مردم اطمینان داد که در حلّ مسایل آنان کوتاهی نخواهد کرد . در این کانفرانس خانم نرگس سجاد معاون امور سیاسی شعبه بانوان مجلس وحدت مسلمین ، علامه ضیغم عباس جعفری و ظهیر عباس سبزواری هم سخنرانی نمودند .

خبرگزاری وحدت « کراچی »  در منزل اقای سید علی عباس زیدی معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ناحیه جنوبی برای گفتگو در مورد مسایل ملّی نشستی با حضور علمای اے بی سینیا برگزار شد ، علامه سیداحمد اقبال رضوی معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین در این نشست خصوصی شرکت نمودند .  علماء مسایل گوناگون ملّی را مطرح نمودند . علامه احمد اقبال رضوی گفت که هدف از شکل گیری مجلس وحدت مسلمین در روز اول فعالیت در زمینه های که خلاء وجود داشت بود . وی گفت که کشتار شیعیان در مناطق مختلف کشور از جمله دیره اسماعیل خان ، پاراچنار ، کوئته و کراچی باعث تشکیل این حزب شد . مجلس وحدت مسلمین ، همه گروه ها،احزاب و جریانهای شیعه را سرمایه خود می داند و قایل به نزاع و رویاروی با آنان را ندارد . هرگونه مخالفت یا اهانت به شخصیت ها و گروه های شیعه هرگز در ادبیات این حزب جای ندارد . در کشور احترام متقابل در میان علما وجود دارد و این امری قابل ستایش است .  در همین گفتگو علمای منطقه جنوبی کراچی بر وحدت میان گروه ها و احزاب شیعه تأکید کردند که در پاسخ به این خواسته آنان آقای سید احمد اقبال رضوی گفت که برقراری وحدت میان ملّت از اولویت های مجلس وحدت مسلمین است و برای این کار در هرجایی که برای گفتگو انتخاب شود مجلس وحدت مسلمین آماده است . اگر این مسئله اتحاد ملّت تشیّع بدست ولی امر مسلمین جهان قابل حلّ است ما بدون پیش شرطی آماده پذیرش آن هستیم . مسئله تخریب عقاید توسط برخی از مداحان نیز مطرح شد که علامه احمد اقبال رضوی در پاسخ به نگرانی علما گفت که گرچه انحراف عقیدتی مسئله سنگینی است اما این مسئله نیز مانند دیگر مسایل با گفتگو حلّ شدنی است و در این زمینه علماء تلاش های گرانقدری انجام دادند و نتایج خوبی هم بدست آمده است . پیش از این علامه سید فتح علی شاه و علیم رحمانی مسایل ملّی را بیان کردند . در پایان نشست اقای علیم رحمانی از از علامه احمد اقبال رضوی بخاطر حضور وی تشکر نمود . در این نشست حجج اسلام آقایان فداحسین شگری ، محمد افضل نوری ، غلام حیدر مفتح ، سید فتح علیشاه رضوی ، عبدالرحیم رهبر، یاسین عابدی ، سجاد حسین بلالی ، حسن عسکری ، ذاکر حسین مشهدی ، محمدعباس شاکری ، سید روح الله ، عیسی ساجدی ، محمد ابراهیم ، موسی علی جعفری ، طحه رضوی و شبیر حسین و کارکنان و عهده داران مجلس وحدت مسلمین ناحیه جنوبی شرکت نمودند .

خبرگزاری وحدت « لاهور »  تبلیغات مجلس وحدت مسلمین برای شرکت گسترده میهمانان در " کانفرانس وحدت اسلامی " ادامه دارد . هیئتی از مسؤلین مجلس وحدت مسلمین به همین منظور با اقای اعجاز چوهدری از رهبران حزب تحریک انصاف دیدار نموده و برای شرکت در کانفرانس وحدت اسلامی از وی دعوت نموده است . در اواخر ماه جاری گرهمایی سراسری سه روزه و انتخابات درون حزبی مجلس وحدت مسلمین برگزار خواهد شد و روز آخر برای ایجاد وحدت میان مذاهب اسلامی " کانفرانس وحدت اسلامی نیز برگزار خواهد شد که در این کانفرانس از سراسر کشور علماء ، دانشمندان و فرهیختگان مذاهب مختلف و رهبران سیاسی احزاب مختلف شرکت خواهند کرد .معاون امور سیاسی مجلس وحدت مسلمین آقای اسد نقوی ، علامه مبارک موسوی دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پنجاب و معاون امور سیاسی مجلس وحدت مسلمین ایالت پنجاب اقای سید حسن کاظمی با اعجاز چوهدری دیدار کردند . هیئت مجلس وحدت مسلمین دعوت نامه برای شرکت در کانفرانس وحدت اسلامی 31 مارس به وی ارائه نمود که آقای اعجاز چوهدری آن را پذیرفت . روند دعوت از شخصیت های مذهبی و سیاسی در سراسر کشور ادامه دارد . آقای اسدعباس نقوی گفت که مجلس وحدت مسلمین در پاکستان در زمینه ایجاد وحدت میان مذاهب اسلامی فعال است و این کانفرانس نیز برای همین هدف برگزار می شود . آقای اعجاز چوهدری فعالیت های مجلس وحدت مسلمین در زمینه وحدت را ستودند و گفت که نظر نخست وزیر عمران خان نیز وحدت امت است . نظر نخست وزیر این است که همه احزاب مذهبی و سیاسی در یک مجموعه قرار گیرند .

خبرگزاری وحدت « قم المقدسه »  سالگرد سفیر انقلاب شهید دکتر محمد علی نقوی توسط مجلس وحدت مسلیمن شعبه قم در مدرسه علمیه حجتیه با حضور گسترده طلاب ، علماء ، اساتید حوزه ، خانواده های شهداء و کارکنان برگزار شد . دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری در این اجتماع بزرگ طلاب سخنرانی نموده و شخصیت جامع ، فعال ، متحرک و مخلص شهید دکتر محمد علی نقوی را بیان کرد. وی حضورعلمای مبارز و جوانان سازمان دانشجویان امامیه را از ثمرات مکتب شهید علامه عارف حسین الحسینی و شهید دکتر محمد علی نقوی برشمرد. وی افزود که امروز فرزندان معنوی شهید دکتر محمد علی نقوی در همه عرصه ها در کشور دردفاع از مکتب حقه در برابر ستمگران ایستاده و عزائم آنان را ناکام می کنند . آقای جعفری با توصیه به طلاب گفت که شما باید با فراگیری تحصیل ولایت محور و با آراستگی فنون جدید خود را برای رهبری ملّت آماده کنید . حجت الاسلام دانش نقوی فرزند شهید دکتر محمد علی نقوی در مورد فعالیت های اجتماعی پدرشهیدش سخن گفت . در پایان مراسم به فرزندان شهداء : شهید علامه غلام محمد فخرالدین شهید منی ، شهید وفا ، شهید جلبانی و شهید سیدین زیدی لوح گرامیداشت شهداء تقدیم گردید .

خبرگزاری وحدت : مجلس وحدت مسلمین در بیش از 100 شهر کشور تظاهرات اعتراض آمیز علیه کشتار شیعیان در دیره اسماعیل خان برگزار نمود . این تظاهرات بعد از دعوت معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه احمد اقبال رضوی صورت گرفت . معترضین با در دست داشتن بینر ، پلی کارد ها برضد تروریست ها و ترویسم شعار سر دادند . علامه باقرعباس زیدی ، آصف رضا ، علامه ضیغم عباس ، ملک اقرار حسین ، علامه هاشم موسوی ، علامه مقثود دومکی ، علامه اقتدار حسین نقوی ، منور جعفری ، علامه مبشر حسن ، علامه علی انور جعفری ، علامه نشان حیدر ساجدی ، میر فائق علی ، علامه دوست علی ، علامه عبدالحسین ، عدیل عباس ودیگر سخنرانان در تجمعات مختلف سخنارنی نمودند و حوادث ترویست دیره اسماعیل خان و نیوزلیند را محکوم نمودند . سخنرانان گفتند که دیره اسماعیل خان کشتار گاه شیعیان شده است ، در پاکستان نئ هم شیعیان دیره اسماعیل خان امنیت ندارند ، مردم دیره از حکومت جدید حزب تحریک انصاف توقعات زیادی داشتند اما وقوع حوادث پی درپی تروریست این امیدها به نا امیدی تبدیل شده است . سخنرانان از نخست وزیر و فرمانده کل ارتش مطالبه کردند که به داد شیعیان دیره اسماعیل خان برسند . سخنرانان حمله ترویستی نیوزیلند را هم محکوم کردند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد »  دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعرباس جعفری حمله تروریستی در مساجد نیوزیلند محکوم درپی شهادت دهه ها تن مسلمانان اظهار نارحتی نمود . وی دربیان محکومیتی خود ابراز داشته است که حمله یک تروریست به نمازگزاران در نیوزیلند حقیقت لبرالیسم را کنار زده است ، پشت این حادثه اسلام ستیزی سفید پوستها پنهان بوده است ، و این اسلام ستیزی بعد حادثه 9/11 و لندن بار دیگر خودش را نشان داده است .سازمانهای حقوق بشری و نهادهای بین المللی در سوک مرگبار بسر می برند ، اگر همین حادثه در یکی از کشورهای اسلامی رخ می داد آنها زمین و آسمان را یکی می کردند . اما صد افسوس کشورهای که آزادی عقیده را به یدک می کشیدند امروز ازبخش عکسها و خبرهای این حادثه دلخراش در تلیویزیون و شبکه های اجتماعی جلوگیری ممنوع کرده اند . این اقدام قابل مذمت و مخالف با اظهار عقیده شمرده می شود .  علامه ناصرعباس جعفری با اظهار رنج و اندوه خویش گفته است که این شهداء به سنت أئمه اطهار عمل کرده اند و قاتل به سنت سیّئه ابن ملجم و شمر ابن ذی الجوشن . خداوند همه شهدای را با اولیاء شان محشور فرماید و بستگان و بازماندگان شان را صبر مرحمت فرماید .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد »  با اهتمام مجلس وحدت مسلمین در بیش از 100 شهر کشور تظاهرات ضدّ کشتار شیعیان در دیره اسماعیل خان و در محکومیت حوادث اخیر تروریستی در دو مسجد در نیوزی لیند برگزار شد . این تظاهرات با فراخوانی معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه احمد اقبال رضوی برگزار شد . در یک ماه بیش از سیزده نفر در دیره اسماعیل خان به دست تروریستی های تکفیری به شهادت رسیدند . در پایتخت کشور نیز تظاهرات اعتراض آمیز علیه کشتار شیعیان در دیره اسماعیل خان برگزار شد و حوادث تروریستی نیوزی لیند را هم محکوم کردند . اقای ضیغم عباس در جمع معترضین گفت که دربیشر مناطق کشور شاهد کاهش چشمگیر وقوع حوادث تروریستی بودیم اما این روند در دیره اسماعیل خان ادامه دارد .تروریستی ها به راحتی جنایت میکنند و موفق به فرار می شوند ، آقای ملک اقرار حسین هم گفت که حادثه تروریستی نیوزی لیند را محکوم می کنیم . کشورهای که گروه های تروریستی مانند القاعده و داعش را ساماندهی کردند و کشورهای اسلامی توسط این گروه های جنایتکار به تباهی کشاندند امروز مسلمانان در درونی این کشورها نیز در امنیت نیستند . ما در مورد دییره اسماعیل خان بارها گفته ایم که باید در این ناحیه عملیات نظامی برضدّ تروریست ها صورت گیرد بخصوص پلیس دیره اسماعیل خان از عناصر مزدور پاکسازی شود . حکومت درباره دیره اسماعیل خان اقدامات سنجیده انجم دهد .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد »  مجلس وحدت مسلمین فردا روز جمعه برضدّ کشتار زنجیره ی شیعیان در دیره اسماعیل خان تظاهرات سراسری برگزار خواهد کرد . حکومت ایالت خیبرپختونخواه دیره اسماعیل خان را به حم تروریست ها رها کرده است ، سیزده نفر در یک ماه هدف تروریستها قرار گرفتند ، این اظهارات را معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه سید احمد اقبال رضوی در مصاحبه مطبوعاتی در اسلام آباد بیان کردند . وی گفت که دیره اسماعیل خان از چندین سال تاکنون مقتل به شیعیان تبدیل شده است ، هر روز کشتار شهروندان بی گناه ادامه دارد . فاجعه این است که تروریست ها با لباس نیروهای امنیتی می آیند و به راحتی شکار خود را صید می کنند و فرار می کنند ، در منطقه پروه همین شهر دیره اسماعیل خان تروریست ها به ماشین پلیس حمله می کنند و کلانتر را به شهادت می رسانند و در موقع رفتن اعلامیه پخش می کنند و در آن نوشته شده بودند ما شیعیان و آبادی های شیعیان را مورد هدف قرار می دهیم ، مردم آن دیار اکنون با نگرانی شدیدی زندگی می کنند ، دیشب سه تروریست موتورسوار تلاش می کنند که فرزند رئیس بخشداری آقای حق نواز را بربایند درپی مزاحمت دو عموی وی را به شهادت می رسانند و پدر شان را زخمی می کنند . چند روز قبل از این حادثه در روز روشن مداح اهل بیت اقای قیصر شائق  به شهادت رسید و جنایتگران راحت فرار کردند . آقای احمد اقبال رضوی افزود که نیروهای امنیتی در جلوگیری از وقوع حوادث تروریستی در ایالت خیبرپختونخواه کاملا درمانده شده اند . از طرفی حرف از عمل به نقشه راه ملّی زده می شود و طرف دیگر شیعیان کشته می شوند . در راولپندی هم در بازار یک جوان شیعه را به رگبار می بندند، ما از نیروهای امنیتی مطابیه می کنیم که دست های پنهان در پشت پرده این قتل ها را رو کنند .  ما خواستار عملیات نظامی برای پاکسازی تروریست ها در شهر دیره اسماعیل خان و نواحی آن هستیم و مصرانه از دولت و ارتش می خواهیم که در این شهر باید عملیات نظامی برضد تروریست ها انجام گیرد . گزارش های دولتی نیز از حضور ترویست ها و معاونت کنندگان تروریسم در شهر دیره اسماعیل خان حکایت دارند . وی گفت که ما را مجبور نکنند که بار دیگر برای گرفتن خواسته های خود به خیابانها بیاییم . حکومت در قبال جان و مال مردم مسؤلیت دارد و باید به مسؤلیت خود عمل کند . نخست وزیر شخصا به این جنایت ها عکس العمل نشان دهد و به مردم مظلوم دیره اسماعیل خان امنیت فراهم آورند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد »  مظلومین دیره اسماعیل خان امروز به حمایت های شما نیازمندند ، از چند دهه ی پیش دیره اسماعیل خان متأثر از تروریسم است ، مادران مظلوم این دیار از بس جنازه های جوانان شان دیده اند دیگرخسته شده اند ، اشکهایشان خشکیده است از بس گریه کرده اند ،دیگر این شانهای پیر توان حمل جنازه ها را ندارند ، خانه ها از بچه های یتیم پر شده اند ، زنان یار و یاور ندارند و کاسۀ صبر برادران لبریز شده است ، این بیانات را آقای سید عدیل عباس زیدی رکن کمیته تنظیم سازی مجلس وحدت مسلمین گفته است . وی گفته است که امروز مظلومین دیره اسماعیل خان نگاه شان به همه پاکستانیها دوخته اند ، همانگونه که همه ما با اتحاد و یکپارچگی موفق به شکست محاصره پاراچنار شده ایم ، دولت رئیسانی را در بلوچستان وادار به استعفی نمودیم اکنون وقت آن رسیده است که همه شیعیان پاکستان برای حمایت و کمک به مظلومین دیره اسماعیل خان قدم بردارند و در روز جمعه در تظاهرات سراسری در کل کشور شرکت کنند و صدای رسای خود را به گوش دولتمردان و نهادهای تأثیر پذیر برسانند . جوانان در شبکه های اجتماعی این مسئله را به نحو احسن مطرح کنند ، شخصیت های سیاسی و فرهنگی به حایت از خود جلب کنند ، هم وطنان خارج از کشورهم در این فاجعه انسانی نقش خود را ایفا کنند . رسانه های مطبوعاتی و ایلکترونیکی را به این مسئله متوجه کنند تا از این کشتار انسان های بی گناه جلوگیری شود .

الصفحة 1 من 408

مجلس وحدت مسلمین پاکستان

مجلس وحدت مسلمین پاکستان ایک سیاسی و مذہبی جماعت ہے جسکا اولین مقصد دین کا احیاء اور مملکت خدادادِ پاکستان کی سالمیت اور استحکام کے لیے عملی کوشش کرنا ہے، اسلامی حکومت کے قیام کے لیے عملی جدوجہد، مختلف ادیان، مذاہب و مسالک کے مابین روابط اور ہم آہنگی کا فروغ، تعلیمات ِقرآن اور محمد وآل محمدعلیہم السلام کی روشنی میں امام حسین علیہ السلام کے ذکر و افکارکا فروغ اوراس کاتحفظ اورامر با لمعروف اور نہی عن المنکرکا احیاء ہمارا نصب العین ہے 


MWM Pakistan Flag

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree