The Latest

خبرگزاری وحدت « لاهور»  دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری در دفتر ایالتی این حزب در گفتگو با شخصیت های ملّت تشیّع گفت که ما در مقابل اقدامات انتقامجویانه دولت علیه ملّت تشیّع ساکت نخواهیم نشست ، در مسئله بازیابی افراد گمشده با گروه های شیعه همراه هستیم ، ما فرزندان وفادار این آب و خاک هستیم ، به کسی هرگز اجازه نخواهیم داد که فرزندان بنیانگذاران کشور را در حاشیه قرار دهند . ما هزاران شهید دادیم امّا نگذاشتیم که کسی به کشور ضرر برساند ، ما از فرمانده کل ارتش و رئیس دیوان عالی کشور می خواهیم که در بازیابی افراد ربوده شده ما نقش خود را ایفاء کنند . اقای جعفری گفت که تشکیل بیش از هشت صد پرونده علیه سوگواران و مجالس سوگواری در ایالت پنجاب تفکر تعصّب آمیز حکومت پنجاب را نشان می دهد و ما بعد از اربعین به دادگاه ها علیه این رفتار تعصبّ آمیز شکایت خواهیم کرد . وی گفت که برای آمادگی انتخابات 2018 کارکنان شب و روز تلاش کنند ، ما عرصه را خالی نخواهیم گذاشت ، انشاءالله ما تاحصول کشور اقبال و جناح تلاشهای خود را ادامه خواهیم داد . مسؤلیت نابودی اقتصادی کشور بعهده دولتمردان فاسد است ، فساد مالی، تروریسم اقتصادی کشور است ، وقت آن رسیده است که فرعون های سیاسی ، قارون های اقتصادی و بلعم باعور های مذهبی را محاسبه بی رحمانه انجام گیرد ، گروه های خشونت طلب مذهبی در بلوچستان با پیاده نمودن نقشه دشمنان کشور مردم بی گناه را به خاک و خون می کشند ، با شاخ تراشی تروریسم ا زبین نمرود بلکه بیخ کنی آن ضروری است ، حکومت مسلم لیگ زیان غیر قابل جبرانی به کشور وارد کرده است ، کسانیکه علیه نهادهای کشور هرزه سرایی می کنند با کشور مخلص نیستند ، تا زمانیکه سیاست خانوادگی در کشور حکمفرما است شعار از نظام دیموکراسی یک دروغی بیش نیست .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری شهید و مجروح شدن عده ای از جوانان کشوردرپی حملات تروریستی به نیروهای امنیتی در کوئته و بنو وشیعیان کوئته با اظهار غم و اندوه این حملات را شدیدا محکوم نمودند . وی گفت که عناصری که به نا امنی در کشور دامن می زنند برای امنیت و سالمیت کشور خطر بزرگی محسوب می شوند . با افزایش حملات تروریستی حکومت فقط با انتشار بیانیه تسلیت و تعزیت خود را از مسؤلیت بری الذمه می داند . ناکامی در از بین بردن مقرهای تروریستی در شهرهای حساس مانند کوئته عمل کرد دولت را مشکوک نشان می دهد . بدون نابودی گروهک های مذهبی غیرقانونی تروریستی و معاونت کنندگان آنان، امید بستن به برگزاری امنیت در کشور محض وهمی بیش نیست . آقای جعفری افزودند که عناصر شرّ پسندی که در بلوچستان حضور دارند سرنخ آنان به دشمن ازلی ما هند ، آمریکا و کشورهای خلیج فارس می رسد، این کشورها این عناصر خود فروخته را بعنوان مزدور خود استفاده می کنند . متأسّفانه بعضی از وزرای دولت هم برای این عناصر سازشی گوشه نرمی در دل دارند . تا زمانیکه عرصه را بر افرادی که برای تأمین منافع شخصی خود سالمیت کشور را به خطر می اندازند تنگتر نشود نتیجه مطلوب در جنگ با ترویسم حاصل نخواهد شد . وی گفت که با این گونه حملات بزدلانه تروریست ها بر اراده و عزم ملت تغییری ایجاد نخواهد شد . هدف اصلی ایجاد نا امنی در کشور مانع تراشی در پروژه سی پیک است . قدرت های استعماری درپی ضعیف کردن حیثیت ما در منطقه هستند . پاسخ حرکات دشمن را باید با بصیرت ، دانشمندی و جرأت مندی داده شود . وی حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در مرز افغانستان و پاکستان را جارحیت اشکار دانسته و گفته است که قدرتهای طاغوتی هر روز تمامیت ارضی و خود ارادیت کشورهای اسلامی نشانه می روند . جهان اسلام با درک دشمنی یهود و نصاری با اسلام ، سریعا قدم برای اتحاد امت اسلامی بردارند . وی گفت که آمریکا یزرگترین دشمن اسلام است . دشمنی جنون آمیز ترمپ با اسلام برای سالمیت کشور آمریکا هم خطرساز خواهد بود .

خبرگزاری وحدت « مظفر آباد » آقای غفران کاظمی از مسؤلین مجلس وحدت مسلمین آزاد کشمیر گفته است که نیروی انتظامی مظفّر آباد با استفاده از چوب و چماق علیه زنان ، چهره اصلی خود را نشان داد . نیروی های انتظامی نقشه راه ملّی را فقط بر مردم بی چاره می توانند پیاده کنند .هفتم اکتوبر 2017 با بستن پل نلوچهی چه کارنامه ای انجام داده اند ؟ با بستن این پل اجری به قربانیان زلزله می رسد ؟ اگر چنین چیزی هست ما هم این هفته به یاد شهدای بدر ، احد و کربلاء این پل را مسدود می کنیم و جلسه بی نظیری برگزار می کنیم ؛ اگر کسی در برگزاری آن مانع تراشی کند به ردّالعمل سختی روبرو خواهد شد . ایا نقشه راه ملّی برای جلوگیری از برنامه های میلاد ، مجالس عزاء و تظاهرات درست شده است ؟ با دیدن راهپیمایی دویست نفر نیروی انتظامی دچار دل درد شدید می شود . با برگزاری مجالس  رقص و گناه یا برنامه های دولتی نه هیچ مشکلی دارند و نه نقشه راه ملّی یاد شان می آید .امّا با شروع محرم و ربیع الاول کمیته ها درست می شوند ، بلندگوها تحریم می شود ، برای برگزاری مجالس عزاء و برپایی جشن ها شرط گذاشته می شود که در درون چاردیوار برگزار شود . برگزاری مجالس عزاء و میلاد در محل های جدید و نیز راه اندازی دسته های عزاداری ممنوع می شود . دستور داده می شود که همه دسته های عزاداری و راهپیمایی های جشن میلاد قبل از مغرب پایان یابند . وی گفت که مردم اگر برای احقاق و مطالبه حق خود در خیابان بیایند آنان با بدترین نوع ضرب و شتم قرار می گیرند ؛ اما نخست وزیر تمام روز خیابان را ببندند به او نیروی انتظامی اقدامات حفاظتی و پروتوکول می دهد . نیروی انتظامی فقط دستش به یقه این دولتمردان دزد نمی رسد اما مردم بی نوا را نوکر خود می داند . ما از نیروی انتظامی می خواهیم که رفتارخود را درست کند . قانونی که برای مردم بی نوا هست همان قانون در مورد این دولتمردان فاسد هم اجراء شود .

خبرگزاری وحدت « گلگت » در مجلس قانونگذاری گلگت بلتستان قراردادی تصویب رسید که در خصوص حل و فصل مسایل زنان ، کمسیونی در این مجلس تشکیل شود که بانوان نماینده قانون مربوط به زنان را وضع خواهند کرد . این لایحه توسط رکن مجلس قانون گذاری گلگت بلتستان سرکار خانم بی بی سلیمه از نامزد مجلس وحدت مسلمین و خانم ریحانه عبادی از نامزد نهضت اسلامی مشترکا در صحن علنی مجلس مطرح شده بود به اتفاق آراء نمایندگان مجلس به تصویب رسید . در این مصوبه آمده است که ما اراکین بانوان مجلس قانونگذاری مطالبه می کنیم که در ایالت گلگت بلتستان برای حل و فصل مسایل زنانه از جمله مسایل سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی خانم ها کمسیونی برای وضع قوانین مربوط به زنان در مجلس قانون گذاری تشکیل شود . این مطالبه آنان به اتفاق آراء نمایندگان به تصویب رسید .

خبرگزاری وحدت « کوئته » معاون دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ایالت بلوچستان علامه سید ظفرعباس شمسی گفته است که تروریست ها در کوئته هر روز جنایتی مرتکا می شوند و اکنون تروریسم یک امر عادی شده است . شیعیان را در روز روشن به قتل می رسانند و  مردم کوچه و بازار نظارگر این جنایت هستند کسی توفیق پیدا نمی کند که از این بلای خانمان سوز جلوگیری کند یا علیه آن اقدام مؤثری بردارد یا صدای احتجاج بلند کند . حکومت پاکستان بویژه حکومت بلوچستان ، از تروریسم بیگانه است وهیچ خبری ندارد . در همه حمله ها و حوادث تروریستی ، چه حادثه چهلگری باشد یا حادثه فتح پور،نسل کشی شیعیان در کوئته باشد یا حمله انتحاری به وکلای دادگستری ، در این حوادث حکومت بلوچستان هیچ اقدام مؤثری علیه تروریست ها نکرده است . نه تروریستی را گرفتار کرده نا معاونت کنندگان تروریست ها ، نه تروریستی را مجازات کرده . در کوئته و مستونگ تروریست های آزاد می گردند و راحت جنایت انجام می دهند و حکومت بلوچستان فقط نظاره گر این جنایات و حوادث تروریستی است .اینگونه بظر می آید که همه این حوادث تروریستی با سرپرستی حکومت بلوچستان انجام می گیرد . ما از  فرمانده کل ارتش نیروهای مسلح کشور جناب آقای قمر جاوید باجوه می خواهیم که اگر حکومت مرکزی و حکومت ایالت بلوچستان در جلوگیری از حوادث تروریستی ناکام مانده اند شما باید وارد میدان بشوید .

خبرگزاری وحدت « قم المقدسه » در دفتر مجلس وحدت مسلمین شعبه قم نشست مشاورتی با حضور اراکین این شعبه برگزار شد . دبیرکل مجلس وحدت مسلمین شعبه قم دکتر گلزار جعفری با سخنرانی در این نشست گفت که ما از جنبشی که برای بازیابی افراد گمشده در کشور سرگرفته شده حمایت می کنیم و به اقدام جرأتمندانه علمای کرام علامه حسن ظفر نقوی علامه احمد اقبال رضوی سلام می فرستیم . وی گفت که از زمانی که مجلس وحدت مسلمین تأسیس شده علماء همیشه در صحنه حضور دارند و از هیچ یک از مسئل ملّی چشم پوشی ننمودند . اکنون وظیفه مؤمنین است که از علماء حمایت کنند و در این جنبش نقش خود را ایفاء کنند و در رهایی اسرای بی گناه ملّت تشیّع همراه علماء ، جنبش زندان ها را پر کنید، را به نتیجه برسانند. در پایان نشست برای رهایی اسرای بی گناه ملّت تشیّع و امنیت کشور دعا نمودند .

خبرگزاری وحدت « لندن »  معروف عالم دین و از رهبران مجلس وحدت مسلمین علامه حرّ شبیری با انتشار بیانیه ای از لندن در خصوص جنبش " زندان ها را پر کنید " گفته است که : من از جنبشی که با پیشگامی علامه حسن ظفر نقوی برای بازیابی افراد گمشده ملّت تشیّع آغاز شد و اکنون به یک جنبش ملّی مبدّل شده است و اوّلین بار همه علماء در این نهضت متحدّ دیده شده اند از این جنبش حمایت می کنیم و نیز درود می فرستم بر عزم و جذبه علمایی که با صرف اوقات گرانبهای خود برای داد رسی ملّت خود را در بازداشت پلیس قرار دادند و امید را در دلهای هزاران نفر از مادران و خواهرانی که بی یار و مددگار بودند روشن ساختند . هزاران نفر از مؤمنین اروپا ، آمریکا و کانادا در این جنبش الهی همراه شما هستند و علمای که در خارج از کشور حضور دارند از این اقدام حماسی حمایت می کنند .  از خدای متعال می خواهیم که توفیقات شما را بیفزاید و شما را از حمایت ملّی برخوردار نماید .

خبرگزاری وحدت « لیّه » معاون تنظیم سازی مجلس وحدت مسلمین پنجاب جنوبی آقای عدیل در پی رهایی دو برادر نسیم عباس و شاهین عباس که چهار ماه پیش ربوده شده بودند با اظهار امیدواری گفت که تا رهایی همه افراد ربوده شده این جنبش ادامه خواهد داشت . آزادی سید نسیم عباس و سید شاهین عباس امیدوار کننده است . رهایی این دو برادر ثمره آغاز جنبش زندان ها را پر کنید توسط علماء و رهبران است . ما امید واریم که بقیه افراد در بند نیز با سلامتی کامل به خانه هایشان بازگردند . اگر چنین اتفاقی نیافتد جنبشی که با بازداشت علامه حسن ظفر نقوی آغاز شده ادامه خواهد یافت و توقع می رود که مردم مؤمن لیه نیز در این حرکت ملّی از قافله عقب نمانند .وی گفت که تعداد زیادی از مؤمنین لیه ، بهکر و دیگر شهرهای پنجاب جنوبی نیز مفقود هستند . ما از دولت می خواهیم که همه ربوده شده گان ملّت تشیّع هر چه زودد تر آزاد شوند .

خبرگزار وحدت « کراچی » سناتور سابق علامه عباس کمیلی به همراه هیئتی از نمایندگان ایتلاف جعفریه پاکستان با علامه احمد اقبال رضوی معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین در کلانتری شارع فیصل دیدار نمودند و اظهار همدردی و از جنبش زندانها را پر کنید حمایت خود را اعلام نمودند. گفتنی است که در مرحله دوم جنبش" زندان ها را پر کنید " علامه احمد اقبال رضوی برای بازیابی افراد ربوده شده ملّت تشیّع احتجاجا خود را در جمعه گذشته تحویل پلیس دادن اند و اکنون در بازداشت بسر می برند . قبل از وی علامه حسن ظفر نقوی نیز در راستای همین جنبش خود را تحویل پلیس داده اند .علامه عباس کمیلی گفته است که مفقود شدن عده ای بی گناه توسط سیرویس های اطلاعاتی و امنیتی کشور ، برای خانواده های مفقودین مشکلات عدیده ای به بار آورده است . از میان همین مفقودین بسیاری شان نان آور خانواده بودند و با ناپدید شدن آنان  خانواده های آنان دچار مشکلات مالی شده اند و این اقدام دولت یعنی قتل اقتصادی مردم است . وی گفت که ملّت تشیّع تا بازیابی اسرای بی گناه خود به آرام نخواهد نشست . ما ملّتی آرام و آرامش دوست هستیم ، ما را با تروریست ها و جنایتکاران یکی تلقی نکنند . وی گفت که این جنبش زندانها را پر کنید جنبش همه ملّت تشیّع است . ما حق قانونی و آئینی خود را می خواهیم  ، اگر افراد ربوده شده ما در قضیه ای دست دارند فوری آنان را به دادگاه ها معرّفی نمایند ؛ اگر اتهامی بر آنان نیست آنان را رها کنند . علامه احمد اقبال رضوی از علامه عباس کمیلی و همراهان بخاطر حمایت و اظهار همدردی تشگر و قدردانی نمود و تأکید کرد که این جنبش تا رهایی همه اسرای بی گناه ملّت تشیّع ادامه خواهد داشت .

خبرگزاری وحدت « جیکب آباد : دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ایالت سند علامه مقصود علی دومکی با سخنرانی در اجلاس وارثان شهدای جیکب آباد گفتند که کانفرانس عظمت اسلام بمناسبت دومین سالگرد شهدای شب عاشور جیکب آباد ، در مقتل شهداء برگزار خواهد شد . در این کانفرانس به مقام شامخ شهدای راه حق ادای احترام و ارج خواهیم نهاد . وی گفت که حافظ احمد خان از حفاظ شهر جیکب آباد در کوئته به دست تکفیری های کور دل در روز روشن به شهادت رسیدند . کوئته برای شیعیان مقتلگاه درست شده است . وی گفت که علمای مبارز و مجاهد برای رهایی و بازیابی اسرای ملّت تشیّع صدای احتجاج بلند نمودند همه ملّت باید از علما حمایت کنند . جنبش زندان ها را پر کنید انشاءالله موفق خواهد شد و نتیجه مطلوب خود را بدست خواهد آورد ؛ زیرا حق همیشه پیروز است . اقدامات غیر قانونی باعث انتشار در جامعه می شود لذا نهادهای مجری قانون خود را پابند قانون کنند و مسئله ربوده شدگان براساس قانونی حل و فصل شود . آقای دومکی گفت که همه طبقات ملّت ، انجمن ها و گروه ها در غم و اندوه ملت صدا بلند کنند . در مورد بازیابی ربوده شدگان نیازمند تلاش مشترک همه گروه های ملّت تشیع ضروری است . مجلس وحدت مسلمین به نمایندگی از ملّت تشیّع همیشه برای سربلندی کشور و ملّت تشیّع قدم برداشته است . از تحصن های سراسری گرفته احتصاب غذای 87 روزه یک تاریخ جدیدی را در سیاست کشور رقم کرده است .

الصفحة 1 من 340

مجلس وحدت مسلمین پاکستان

مجلس وحدت مسلمین پاکستان ایک سیاسی و مذہبی جماعت ہے جسکا اولین مقصد دین کا احیاء اور مملکت خدادادِ پاکستان کی سالمیت اور استحکام کے لیے عملی کوشش کرنا ہے، اسلامی حکومت کے قیام کے لیے عملی جدوجہد، مختلف ادیان، مذاہب و مسالک کے مابین روابط اور ہم آہنگی کا فروغ، تعلیمات ِقرآن اور محمد وآل محمدعلیہم السلام کی روشنی میں امام حسین علیہ السلام کے ذکر و افکارکا فروغ اوراس کاتحفظ اورامر با لمعروف اور نہی عن المنکرکا احیاء ہمارا نصب العین ہے 


MWM Pakistan Flag

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree