The Latest

خبرگزاری وحدت « مشهد مقدس » با اهتمام مجلس وحدت مسلمین شعبه مشهد مقدس نشستی در حمایت از مردم مظلوم بحرین در مشهد مقدس برگزار شد . تعداد زیادی از فضلا و طلاب حوزه علمیه مشهد مقدس در این نشست شرکت کردند . محقق آقای علی رضا در این نشست سخنرانی نمودند . آقای عقیل خان مسؤل شعبه مشهد مقدس مجلس وحدت مسلمین ، حجج الاسلام آزاد حسین ، عارف حسین تهیم ، خواجه سلیم محمدی ، ظهیر عباس مدنی ، عمران نجمی ، الفت حسین جوئیه و دیگران نیز حضور داشتند . آقای علی رضا گفت که مردم مظلوم بحرین از هفت سال پیش تا اکنون توسط آل خلیفه به بدترین وضع اذیت و آزار زندگی می کنند و جوانان آنان در زندان های مخوف آل خلیفه به درجه شهادت می رسند . و هزاران نفر نیز بی دون محاکمه در زندان ها بسر می برند . در سطح بین بین المللی تلاش های مذبوحانه صورت می گیرد که صدای مظلومیت آنان خارج از بحرین شنیده نشود . ما از مردم مظلوم بحرین حمایت و برضد بازداشت غیر قانونی آیت الله شیخ عیسی قاسم از مردم بحرین حمایت می کنیم و اعلام می کنیم که ما در کنار شما هستیم . وی افزود که انشاءالله این فداکاری های علما و تلاشهای مردم بحرین بزودی به موفقیت نایل خواهد شد .

خبرگزاری وحدت « سیهون شریف » با اهتمام مجلس وحدت مسلمین ایالت سند اولین سالگرد شهدای سانحه شهدای سیهون شریف در صحن زیارت لعل شهباز قلندر برگزار شد . در ابن اجتماع بزرگ سخنگوی مجلس وحدت مسلمین علامه مختار امامی ، علامه مقصود دومکی ، سجاده نشین لعل شهباز قلندر دکتر سید مهدی رضا ، علامه صادق جعفری ، علامه مبشر حسن ، علامه نشان حیدر ساجدی و دیگران سخنرانی نمودند . سخنرانان گفتند که سانحه سیهون شریف هیچگاه فراموش نخواهد شد . در این حادثه بیش از صد نفر جان باختند . تروریست ها به خاک و خون کشیدن این مرقد ثابت کردند که آنان با اسلام بیگانه اند و هیچ ارتباطی ندارند . سخنرانان افزودند که مزارات اولیاءالله جایگاه امن و محبت اند دراین مقامات درس اخوت و اتحاد داده می شود . عواملی که باتخریب مزارات و عبادتگاه می خواهند در کشور تفرقه و نفاق را ایجاد کنند باید برضد این عناصر اقدامات همه جانبه صورت گیرد . آنان گفتند که جنگ با تروریسم در مرحله نهایی رسیده است و حوتدث تروریستی در کشور کنترول شده اما کسانیکه برای تروریست ها در دلهای شان نرمی دارند و با آنان معاونت می کنند و تغذیه فکری می کنند آنان هنوز از دست رسی قانون آزاد هستند و حکومت باید این معاونین فکری تروریست ها را هم دنبال کند زیرا این افراد برای سالمیت کشور همچنان خطر محسوب می شوند . سخنرانان برای بلندی درجات شهدای سیهون شریف و بازماندگان شهدا دعا نمودند .

خبرگزاری وحت « اسلام آباد » دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری با محکومیت شدید، نشانه قرار دادن اتوبوس حامل دانش آموزان مدرسه در خط کنترول مرزی در منطقه بتل توسط ارتش هند آن را بدترین نمونه تخلف از آداب دیپلماتیک قرار داده است . وی گفت که هند برای پیاده کردن عزائ شوم خود در منطقه درحال ایجاد تنش است . داخالت در امور داخلی و گلوله باران بی دلیل در مناطق مرزی پاکستان ، برای امنیت جهانی خطرناک خواهد بود . دولت و ارتش هند دچار یک مغالطه برزگی هستند .200 ملیون مردم به همراه ارتش یرای پاسخ گویی به هرگونه ماجراجویی آماده هستند . وی گفت سازمان ملل متحد و دیگر مجامع بین المللی با سکوت در مقابل تجاوزگری های هند عملکرد خود را مشکوک نشان می دهند . وظیفه سازمان ملل متحد این است که در برابر سلوک وحشیانه هند در کشمیر اشغالی و حرکت های تجاوزگرانه این کشور در مرزهای پاکستان موضع بگیرد . مجامع بین المللی با کوچکترین تخلف در مورد حقوق بشر در یک جایی زمین و زمان را بهم می زنند اما سکوت این سازمانها و مجامع در برابر رفتار وحشیانه هند در کشمیر و مرزهای پاکستان مهر سکوت به لب می زنند . این موضع دوگانه با امت اسلامی رفتار تعصب آمیز آنان را نشان می دهد و این به هیچ وجه قابل توجیه نیست . وی در شهادت راننده اتوبوس اظهار غم و اندوه نموده و به خانواده او به صبر تلقین نمودند .

خبرگزاری وحدت « قم المقدسه » به منظور حمایت از نهضت مردم بحرین و در مخالفت با کشتار شیعیان در دیره اسماعیل خان ، دانشکده شهید عارف الحسینی و مجلس وحدت مسلمین نشستی برگزار شد .در این نشست معاون خارجی مجلس وحدت مسلمین سید شفقت شیرازی و نماینده آیةالله عیسی قاسم علامه شیخ عبدالله دقاق سخنرانی نمودند .سخنرانان از فداکاری ها و قربانی های مردم بحرین و ظلم حکومت آل خلیفه سخن گفتند و اقدامات خصمانه حکومت را محکوم کردند .همچنین سخنرانان با سرگیری کشتار شیعیان در دیره اسماعیل خان توسط گرهک تکفیری محکوم نمودند و از دولت پاکستان خواستند که این شهر را به دست ارتش بسپارد و عملیات ضدّ تروریستی به منظور پاکسازی این شهر از وجود نحس تروریست ها شده اند . تأمین امنیت مردم وظیفه حکومت است و باید اقدامات مؤثر صورت گیرد .


خبرگزاری وحدت « لاهور » معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پنجاب دکتر افتخار نقوی با استقبال از رسیدگی به پرونده درگیری های ساختگی و جعلی پلیس پنجاب توسط شخص رئیس دیوان عالی کشور ادعا نموده است که فقط در شهر قصور 137 نفر با این گونه درگیری های ساختگی و جعلی توسط پلیس کشته شده اند . آقای نقوی افزود که دست داشتن شهباز شریف در این درگیری های نمایشی پلیس وحشت ناک است . مجلس وحدت مسلمین قبلا در مورد اینگونه اقدامات پلیسی خواستار ورود قوه قضائیه شده بود . وی گفت که مجلس وحدت مسلمین در این قضیه کنار ستمدیدگان خواهد بود .کسانیکه در این گونه درگیریها کشته شدند از طبقه فقیر هستند و کسی نیست که از آنان دفاع کند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد »  افزایش نفوذ گروهک تروریستی در افغانستان برای امنیت قاره آسیا زنگ حطری است . علامه ناصرعباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین گفت که اقدامات مخالف قوانین و اصول بین المللی آمریکا در کشورهای مستقل جهان باعث از بین رفتن امنیت جهان شده است . تربیت گروهک های تروریستی و به بهانه آنان وارد کشورهای مستقل شدند و جنگیدن با آنان همه به منظور پیاده کردن اهداف آمریکا در این کشور است . غیر مستحکم بودن قاره آسیا به نفع آمریکا است و به همین منظور وی بار دیگر خاک افغانستان جولانگاه این اهداف شوم خود قرار می دهد . وی افزود که حکومت کابل در بیشتر جاهای خاک این کشور،عملا کنترول را از دست داده است . افغانستان غیر مستحکم به نفع پاکستان نیست . فضای عدم میان پاکستان و افغانستان به ضررهر دو کشور است . پاکستان بیش از توانش در جنگ با تروریسم قربانی داده است . کشورهای منطقه در برابر افزایش نفوذ گروهک تروریستی داعش ، موضع سنجیده ای را اتخاذ کنند . تازمانیکه آمریکا از افغانستان بیرون نرود امنیت در این کشور ممکن نخواهد بود . تشکیل لائحه عمل مشترک قدرتهای منطقه پاکستان ، ایران ، چین و روس برای مقابله با عفریت تروریسم ناگزیر است .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » اشفاق ساجد روزنامه نگاری نترس و شجاع بود . این ضایعه را به همه روزنامه نگاران تعزیت می گوییم .معاون اطلاع رسانی و نشریات مجلس وحدت مسلمین سیداحمر زیدی گفته است که ما با درگذشت اشفاق ساجد از یک روزنامه نگار متعهد و شجاع محروم شده ایم . مرحوم در اتحادیه روزنامه نگاران خدمات شایانی را انجام داده بودند . درگذشت این روزنامه نگار پیشکسوت برای روزنامه نگاران ضایعه بزرگی است . خداوند آن مرحوم را در بهشت برین جای دهد و بازماندگان وی را صبر جمیل عنایت فرماید .

انقلاب اسلامی در آغاز ورود به دهه پنجم خود هنوز هویت «انقلاب»ی خود را حفظ کرده و «نظام اسلامی» برآمده از آن هنوز در کار تکمیل و تداوم ایده‌های انقلاب 1357 می‌باشد. هیچکدام از اصول و اهداف انقلاب اسلامی دگرگون نشده و موضوعیت خود را از دست نداده است. رهبری و مردم انقلابی هنوز راه انقلاب را با حرارت ادامه می‌دهند و از این رو جهان هنوز چشم انتظار اتفاقات راهبردی تازه‌ای است که این انقلاب در کار تحقق آن است. این مهمترین و اساسی‌ترین تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌هایی است که طی سیصد سال گذشته در اندازه‌ای جهانی یا داخلی به وقوع پیوسته‌اند. در این خصوص گفتنی‌هایی وجود دارد:
وقتی سخن از انقلاب در مفهوم شناخته شده آن می‌کنیم، در سیصد سال گذشته به انقلاب‌هایی نظیر انقلاب (1789-1799) فرانسه، انقلاب (اکتبر 1917) روسیه، انقلاب (1949) چین، انقلاب (1947) هند و انقلاب (1954-1962) الجزایر می‌رسیم که هر کدام با اهداف معینی و علیه رژیمی خاص به وجود آمده و به پیروزی رسیدند. هیچکدام از این انقلاب‌ها و انقلاب‌های مشابه دیگر در یک دوره طولانی باقی نمانده و خطوط اساسی آن در یک زمان کوتاه دستخوش دگرگونی شده است. از این نظر انقلاب اسلامی ایران یک استثنا به حساب می‌آید.
انقلاب فرانسه که در اواخر قرن هجده علیه دودمان سلطنتی «بوربون» برپا شد در سال 1793 یعنی چهار سال پس از پیروزی توسط گروهی به رهبری «روبسپیر» به پایان رسید و نظام سلطنتی بازگشت. کمی بعد جنگ داخلی فرانسه که به بعضی کشورهای بزرگ اروپایی‌هم سرایت و جنبه‌ای خارجی هم پیدا کرد، در گرفت و 13 سال به درازا کشید و به جنگ‌های ناپلئونی شهرت یافت. در جریان این جنگ‌ها 2/567/000 نفر از نظامیان و شهروندان فرانسه، اسپانیا، انگلیس و ایتالیا کشته شدند که تعداد قربانیان فرانسوی 1/836/000 نفر بود. در آن زمان جمعیت فرانسه بین 15 تا 17 میلیون نفر بوده است. انقلاب فرانسه اگرچه در ابعاد فرهنگی استمرار پیدا کرد و هنوز هم در سطح جهانی اثرگذار است اما ماهیت مردمی آن که برهم زننده روابط گروه‌های پرقدرت بود و نیز عدالت‌گرایی آن کاملاً از بین رفت و هویت استعماری و جنگ‌طلبی دوره بوربون‌ها باز تولید گردید. انقلاب فرانسه در بعد فرهنگی نیز به فروپاشی اخلاق، خانواده و حقوق فردی منجر گردید. کتاب‌هایی که اندیشمندانی نظیر «دوتوکویل» و «فرانتس فانون» درباره انقلاب فرانسه نوشته‌اند بیانگر آن است که اهداف انقلاب 1789 فرانسه چند سال بیشتر دوام نیاورد و از بین رفت. الکسی دوتوکویل (1805-1859) که یکی از مؤسسین جامعه‌شناسی و علم سیاست امروزی است و کتاب «انقلاب فرانسه و رژیم پیش از آن» را نوشته است، می‌گوید انقلاب فرانسه در سال 1789 از بین رفت و بیش از یکسال دوام نیاورد.
انقلاب اکتبر روسیه در پی یک سلسله درگیری‌های طولانی در حد فاصل 1905 تا 1917 با غلبه بر تزارها به پیروزی رسید. در این انقلاب طبقات کارگری و فرودست روسیه به رهبری «لئون تروتسکی» (1879-1940) بر ارتش سفید تزارها که تحت حمایت انگلیس و فرانسه بود غلبه کرد و با کنار زدن تزار نیکلای دوم رمانف به پیروزی رسید. تروتسکی 130 روز بعد کنار گذاشته شد و «ولادیمیر لنین» رهبری انقلاب را بدست گرفت. او در اوایل سال 1924 بعد از سه سال بیماری که این اواخر او را از رهبری و اداره امور ناتوان کرده بود از دنیا رفت و اداره امور بدست «ژوزف استالین» افتاد که تا زمان مرگش در سال 1953 استمرار پیدا کرد. همه کسانی که درباره انقلاب روسیه قلم زده‌اند با صراحت نوشته‌اند انقلاب کارگری روسیه از 1922 که لنین از اداره امور ناتوان شد و کار بدست نخست‌وزیر او استالین افتاد، از بین رفت و به ضد خود تبدیل گردید. پس از آن میلیون‌ها کارگر که خواستار بهبود شرایط زندگی بودند به اردوگاه‌های کار اجباری در معادن سیبری گسیل می‌شده و بسیاری از آنان بدلیل شرایط سخت کار از بین می‌رفتند. انقلاب سوسیالیستی اکتبر که نوید جهانی آزاد و خالی از طبقه چیره‌دست می‌داد از بین رفت و «شوروی» تبدیل به یک قطب استعماری گردید. در جریان این انقلاب و شورش‌هایی که در حد فاصل 1917 تا 1922 به وقوع پیوست، بیش از 20 میلیون نفر کشته شدند که 13 میلیون نفر از آنان مربوط به پنج سال پس از پیروزی انقلاب بود. وقتی استالین روی کار آمد تمام آموزه‌های سیاسی و اجتماعی و در واقع میراث مارکس و لنین و تروتسکی را کنار گذاشت و دیکتاتوری مطلق و در واقع بازسازی رژیم تزاری رومانف جای آن را گرفت.
انقلاب کشاورزان چین از 1921 آغاز گردید و در سال 1949 یعنی پس از نزدیک به 30 سال به رهبری «مائو زئونگ» به پیروزی رسید. شعار و هدف آن در بعد داخلی برچیدن رژیم طبقاتی و احقاق حقوق کشاورزان و در بعد خارجی مبارزه با سیطره آمریکا و شوروی بود. انقلاب چین در دهه اول درگیر جنگ داخلی بود و به مرگ چندین میلیون نفر منجر گردید. مائو در سال 1958 با هدف اصلاح وضع زندگی مردم، برنامه «جهش بزرگ به پیش» را به اجرا گذاشت که رویکردی مالکانه داشت و با شعارهای انقلاب او تطبیق نمی‌کرد. این برنامه به بروز قحطی گسترده در چین انجامید و موجب مرگ بیش از چهل میلیون نفر گردید. مائو اگرچه در سال 1976 یعنی 33 سال پس از پیروزی انقلاب از دنیا رفت، اما چین در دهه آخر عمر رهبر انقلاب خود به او پشت کرد. «انقلاب فرهنگی چین» که اساساً ماهیتی سیاسی و اقتصادی داشت و نه فرهنگی از اوایل دهه 1970 آغاز شد و در واقع بساط انقلاب چین را در زمان حیات رهبر آن در هم پیچید. از این زمان چین «سرمایه‌داری» را جایگزین سوسیالیسم کرد و برقراری رابطه همه‌جانبه با آمریکا که در ادبیات آن «امپریالیسم» خوانده می‌شد در دستور کار قرار داد و در واقع از بعد سیاست خارجی در آمریکا هضم شد کما اینکه هنوز چینی‌ها در مسائل سیاست خارجی خود را در نقطه «تعارض» با آمریکا قرار نمی‌دهند و هویت متمایزی ندارند. چین البته در دهه‌های اخیر در بعد اقتصادی رشد فراوانی کرد ولی اصالت چین مخدوش گردید.
انقلاب الجزایر طی مبارزاتی که مردم الجزایر در حد فاصل 1954 تا 1962 علیه استیلای فرانسه دنبال کردند به پیروزی رسید. هدف آن رسیدن به استقلال سیاسی و حکومتی مردمی بود اما این انقلاب سه سال بیشتر دوام نیاورد و بار دیگر در قالب «جمهوری الجزایر» و حزب «جبهه آزادیبخش میهنی» و به شکل غیرمستقیم تحت سیطره فرانسه بازگشت. در جریان این انقلاب بیش از یک میلیون نفر از شهروندان الجزایری که تعداد کل جمعیت آن به 10 میلیون نفر نمی‌رسید، کشته شدند. در واقع کمتر از پنج سال پس از پیروزی جز نامی از این انقلاب باقی نماند.
در یک جمعبندی می‌توان گفت انقلاب‌های دنیا اعم از آنان که داعیه‌ای جهانی داشتند و آنان که داعیه‌ای داخلی داشتند، در یک دوره کوتاه در شرایط بین‌المللی یا داخلی هضم شده و از میان رفتند. این در حالی است که انقلاب اسلامی ایران پس از چهل سال هنوز استمرار دارد و در پی تحقق اهداف بلندی در سطح داخلی و سطح بین‌المللی است. انقلاب ایران اصالت، اهداف و شعارهای خود را حفظ کرد. اما چرا و چطور؟
انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب دینی بود و توسط بزرگترین رهبران دینی هدایت شد. دین به دلیل برخورداری از ارزش‌های بنیادین سبب دوام اصول و اهداف انقلاب و نظام برآمده از آن است. رهبری دینی نیز سبب حفظ میراث انقلاب و استمرار خط «بنیانگذار» گردیده است. رهبر دوم انقلاب اسلامی برخلاف رهبران دوم انقلاب‌های دیگر، پس از به قدرت رسیدن به بازنگری دست نزد بلکه بیش از دیگران بر استمرار آن تاکید ورزید این درحالی است که در طول این دوران - یعنی دوران رهبری دوم - در متن جامعه و در سطح رهبران میانی و مدیران اجرایی شخصیت‌هایی بروز و ظهور پیدا کردند که درصدد تغییر مسیر انقلاب برآمدند و ما می‌توانیم فهرست بلندبالایی از آنان را نشان دهیم که البته به دلیل توجه توده‌های میلیونی انقلابی به لزوم حفظ انقلاب و اصول آن به جایی نرسید و انقلاب راه خود را ادامه داد.
در این بین نقش حضرت امام خامنه‌ای - دامت برکاته - تاثیر بسیار حیاتی در حفظ انقلاب داشته است. ایشان در طول دوران رهبری خود، تغییر در هیچکدام از هدف‌گذاری‌های حضرت امام خمینی - قدس سره - را برنتافته و در مقابل همه افراد و خطوطی که داعیه تغییر داشته‌اند، ایستادگی کرد. ایشان در اولین روزهای پس از شروع رهبری خود، راز ایستادگی بر خط امام را اینگونه تبیین کرده است: «شخصیت امام با هیچکدام از رهبرهای دنیا قابل مقایسه نیست او را فقط با پیامبران و اولیا و معصومان می‌توان مقایسه کرد. او شاگرد و دنباله‌رو آنها بود و به همین خاطر نمی‌توان با رهبرهای سیاسی دنیا مقایسه‌اش کرد.» و با افتخار می‌گوید: «خدا را شکر می‌کنیم که با همه وجودمان سخن او را باور کردیم و پشت سر او حرکت کردیم و متوقف نشدیم و در نیمه، راه او را رها نکردیم.»
انقلاب اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی موفقیت‌های بزرگی به دست آورد. این درحالی است که بعد از انقلاب، درآمدهای دراختیار دولت در مقایسه با درآمدهایی که در رژیم پیشین دراختیار دولت بود به دلیل دشمنی‌هایی که علیه انقلاب و مردم ایران به راه افتاد، بسیار کمتر بود و این درحالی بود جمعیتی که انقلاب اسلامی بهبود وضعیت آنان را در دستور کار خود قرار داد به چندبرابر جمعیت تحت پوشش رژیم گذشته رسید. انقلاب اسلامی شرایط عمومی زندگی مردم را به‌ طور اساسی بهبود بخشید هرچند به دلایلی که بخش عمده آن به ضعف مدیران کشور بازمی‌گردد، به تامین همه آنچه برای مردم مدنظر داشت نایل نگردید و در کار تامین آن است.
انقلاب اسلامی در محیط منطقه‌ای استمرار دارد کما اینکه در آستانه ورود به چهل سالگی شاهد پیشرفت‌های عمده‌ای که ناشی از این انقلاب است در بسیاری از کشورهای منطقه‌ای هستیم. امروز رجوع ملت‌های منطقه به ایران برای حل مسائل غامضشان نشان می‌دهد، انقلاب در منطقه ادامه دارد و شاید بتوان گفت شتاب آن در منطقه بیش از اولین دهه‌ای است که انقلاب اسلامی در آن پدید آمده است.

سعدالله زارعی

خبرگزاری وحدت « جهلم »  مجلس وحدت مسلمین شعبه بانوان جهلم با برگزاری جشن بمناسبت 39 سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مقام شامخ امام خمینی و شهدای راه ولایت ادای احترام نمودند .  این جشن با شکوه با قرائت دعای توسل آغاز گردید و در حین اجرای برنامه ها مسابقه انقلاب شناسی میان کودکان نیز برگزار شد . خانم مهک زهراء در موضوع انقلاب اسلامی ایران سخنرانی نمود . وی در بیان انقلاب اسلامی گفت که این انقلاب به برکت ولایت فقیه به پیروزی رسید ، امام خمینی یک فقیهی ، مجاهد و مبارز بودند که وی بیش از همه چیز اسلام را در ذات خود پیاده نمود و به جایی رسید که خداوند او را نجات دهنده همه جهان اسلام قرار داد . در این جشن ، خانم ها نغمه ها و ترانه های دوران پیروزی انقلاب اسلامی نیز اجرا نمودند . و توسط پروژیکتور  کلیپ هایی از صحنه های پیروزی انقلاب اسلامی و ورود امام  به ایران نیز به تماشا گذاشته شد .

خبرگزاری وحدت « کراچی » دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ایالت سند علامه مقصود دومکی در جلسه کابینه ایالتی در کراچی گفته است که کشور را باید از سیاستمدارنی که بدنبال منافع شخصی هستند باید پاک نمود . حاکمان و سیاستمداران ناکارآمد کشور به تباهی کشاندند .احزاب و شخصیت های سیاسی کشور به بدنبال اتهام زنی همدیگر هستند و این درحالی صورت می گیرد که  دشمنان پاکستان درپی نابودی کشور هستند ، در این جلسه علامه دوست علی سعیدی ، یعقوب حسینی ، علی حسین نقوی ، عالم کربلایی ، اصف صفوی ، ناصرحسینی ، حیدر زیدی ، منور جعفری و دیگران نیز حضور داشتند . به گفته آقای دومکی اقتصاد کشور در ورطه نابودی قرار گرفته است ، بخاطر افزایش قمیت بنیزین و ارز ، اجاق های مردم فقیر خاموش شده اند ، وضعیت ترافیک در سراسر کشور از جمله شهر کراچی بدترین وضع پیدا کرده است ، بازار رشوه گیری داغ است ، کارهای تعمیراتی اصلا پیشرفتی ندارند ، شهر قائد به مزبله ای تبدیل شده است که باعث اشاعه بیماری های واگیر شده ، مسؤلین برای حلّ مشکلات شهروندان توجهی ندارند . وی افزوده است که  حکومت محلی شهر کراچی در اجرای سیاستگذاری های کلان شهری بطور کلی ناکام مانده است . در جای جای شهر کراچی آسفالت خیابانها و شاهراه ها شکسته است . با جاری شدن آب فاضل آب خیابان ها وضعیت رودخانه پیدا کرده اند . وی از حکومت خواست که حقوق بحق مردم رعایت شود و مسایل شهروندان را براساس اولویت بندی ها حلّ کند .

الصفحة 1 من 361

مجلس وحدت مسلمین پاکستان

مجلس وحدت مسلمین پاکستان ایک سیاسی و مذہبی جماعت ہے جسکا اولین مقصد دین کا احیاء اور مملکت خدادادِ پاکستان کی سالمیت اور استحکام کے لیے عملی کوشش کرنا ہے، اسلامی حکومت کے قیام کے لیے عملی جدوجہد، مختلف ادیان، مذاہب و مسالک کے مابین روابط اور ہم آہنگی کا فروغ، تعلیمات ِقرآن اور محمد وآل محمدعلیہم السلام کی روشنی میں امام حسین علیہ السلام کے ذکر و افکارکا فروغ اوراس کاتحفظ اورامر با لمعروف اور نہی عن المنکرکا احیاء ہمارا نصب العین ہے 


MWM Pakistan Flag

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree