The Latest

خبرگزاری وحدت « لاهور » مؤسسه خیریه خیرالعمل مجلس وحدت مسلمین شمال لاهور با همکاری شعبه جوانان وحدت آئین درختکاری در این منطقه آغاز شده است . در مرحله اول هفته درختکاری علامه اعجاز بهشتی معاون امور جوانان مجلس وحدت مسلمین و خانم حنا نقوی دبیرکل شعبه بانوان مجلس وحدت مسلمین ناحیه لاهور بهمراه کارکنان شعبه جوان شمال لاهور آقایان سفیر عباس ، رانا کاظم و سجاد نقویو نجم عباس با کاشت نهال پارک خورشید این شهر آغاز نمود . علامه اعجاز بهشتی در مراسم کاشتدرختکاری گفت که برای رهایی از آلودگی هوا کاشت درخت ضروری است که ما در همه خیابانها و کوچه های کشور درخت بکاریم و فضای سبز ایجاد کینم . وی کپگفت که درختکاری یک صدقه جاریه است و نسل های آینده ما از آن بهره خواهند برد .

خبرگزاری وحدت « لاهور »  شعبه بانوان مجلس وحدت مسلمین در حمایت شیخ زکزاکی و همسرش برای رهایی آنان در لاهور تظاهرات زنانه برگزار نمود . این تظاهرات جمعه گذشته همزمان با روز جهانی حمایت از زکزاکی برگزار شد . خانم حنا نقوی دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ناحیه لاهور در گفتگو با رسانه ها گفت که دولت نیجیریه شیخ ابراهیم زاکزاکی و همسر وی را با اینکه داداگاه عالی کشور حکم رهای داده است آنان را بدون مجوز قانونی در حبس نگهداشته است . وی افزوده است که  دولت نیجیریه با فشار قدرتهای استکباری می خواهد شیخ ابراهیم زکزاکی را به قتل برساند ، ما این اقدام غیر انسانی دولت نیجیریه را محکوم می کنیم و از دولت وارتش نیجیریه می خواهیم که شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش را فوری آزاد کند و برای درمان وی بهترین امکانات فراهم نماید . ما از دولت پاکستان هم می خواهیم که این اقدام غیر انسانی دولت نیجیریه را در مجامع بین المللی مطرح کند و از مظلومان حمایت نماید .

خبرگزاری وحدت « لاهور » علامه ناصرعباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین در جلسه شورای مجلس وحدت مسلمین پنجاب مرکزی گفت که ما به حمایت مان از مظلومان ادامه خواهیم داد ، این راه هرچه قدر هم که هزینه بردار باشد از این اصل انسانی و دینی خود دست نخواهیم کشید . وی گفت که برای اینکه جامعه سازی کنیم باید آموزش و عدالت را همگانی کنیم . ظلم زدایی از جامعه و احقاق حقوق مظلومان از سنت های انبیاء(ع) است . مجلس وحدت مسلمین حامی مظلومان و محرومان و در مقابل ستمگران و جابران سدّ آهنین است . وی افزودند که اکنون دشمنان پاکستان می خواهند که ما در کشور درپی جان یکدیگر باشیم ، دشمن ما از ما وحشتزده است ؛ زیرا شما اهداف شوم آنان را خنثی کردید . امروز قدرتهای استکباری در جهان ذلت و رسوایی نصیب شان شده است ، ما با بیداری خود با توطئه های دشمنان کشور و اسلام مبارزه کنیم . علامه ناصرعباس جعفری گفت که در خاور میانه صهیونیست جهانی و متحدان استعماری به شکست خفت باری دچار شده اند، این قدرتهای شیطانی اکنون بدنبال به جان هم انداختن ما هستند . وی یکی از اهداف مجلس وحدت مسلمین را وحدت امت بیان نمودند و گفتند که هدف ما تفرقه افکنی میان امت اسلامی نیست بلکه با اتحاد امت مبارزه با دشمنان اسلام است ، دولت مردان مسؤل حفاظت از جان ومال مردم هستند، همه اقشار مردم از گرانی و گران فروشی به ستوه آمنده اند . دولت برای اینکه قارون های اقتصادی را کنترول کند اقدامات عملی مؤثر اتخاذ کند و در مبارزه با مفاسد اقتصادی و اختلاس بدون درنظر گرفتن ملاحظات و امتیاز دهی به برخی، عمل کند . علامه ناصرعباس جعفری گفتند که انشاءالله در 4 آگوست(اوت ) در سالگرد شهادت علامه عارف حسین الحسینی اجتماع بزرگ ملّی برگزار خواهد شد و از سراسرکشور فرزندان اسلام در این اجتماع عظیم شرکت خواهند کرد .

خبرگزاری وحدت « کراچی »  مجلس وحدت مسلمین پاکستان در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی رهبر جنبش اسلامی نیجیریه شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش توسط دولت نیجیریه در شهرهای مختلف کشور از جمله شهر کراچی تظاهرات اعتراض آمیز برگزار نمود . مجلس وحدت مسلمین ناحیه کراچی در مساجد جامع کهارادار ، نور ایمان و مسجد حسینی بعد از نماز جمعه تظاهرات نمود . علامه احمد اقبال رضو ی، علامه باقرعباس زیدی ، علامه صادق جعفری ، علامه مبشر حسن ، علامه علی انور جعفری ، علامه نشان حیدر ساجدی ، میرتقی ظفر ، ناصرالحسینی و دیگر سخنرانان در میان تجمع کنندگان سخنرانی نمودند و خواستار رهایی شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش شدند و ادامه بازداشت وی را غیرقانونی و نقض قوانین بین المللی حقوق بشر دانستند و از سازمان ملل و سازمانهای حقوق بشری خواستند که برای رهایی شیخ ابراهیم زکزاکی و حمله وحشیانه دولت نیجیریه بر مردم نیجیریه رسیدگی و در دادگاه های بین المللی رسیدگی کنند . سخنرانان گفتند که از حبس شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر وی چهار سال می گذرد این درحالی است که دیوان عالی کشور نیجیریه به حکم ازادی شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش را داده است اما دولت و ارتش نیجیریه هنوز وی را ازاد نکرده است و به قصد از بین بردن وی در زندان وی را سلوپوائزن داده می شود . ما از دولت پاکستان هم تقاضا می کنیم که برای رهایی شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش بعنوان نوع دوستی از اثر و رسوخ سیاسی و سفارتی خود استفاده کند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد »  مجلس وحدت مسلمین پاکستان در حمایت از شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش که مدتهاست در زندان غیرقانونی دولت نیجیریه بسر می برد دیروز در شهرهای سراسر این کشور از جمله : اسلام آباد پایتخت ، کراچی ، کوئته ، لاهور ، گلگت بلتستان ، کشمیر و دیگر شهرها تظاهرات برگزار نمود و تظاهرکنندگان از سازمان ملل متحد و سازمانهای بین المللی حقوق بشر خواستار رسیدگی و بررسی اقدامات ظالمانه دولت نیجیریه برضدّ مردم بی دفاع این کشور شدند . در اسلام آباد پایتخت پاکستان نیز تجمع اعتراض آمیز بر ادامه حبس غیرقانونی شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش ونیز به خاک و خون کشیدن مردم نیجیریه توسط دولت نیجیریه در برابر باشگاه خبرنگاران برگزار شد . علامه اعجاز بهشتی در جمع معترضین گفت که در هر جای از جهان ظلم رخ دهد انسان های بیدار در برابر آن نمی توانند سکوت کنند ، مسلمان مانند جسد واحدی هستند ، بر همه پیروان پیامبر عظیم الشأن اسلام لازم و ضروری است که در هر جایی بر مسلمانی ظلم شود فوری در برابر آن صدای خویش را بلند کنند . دولت نیجیریه رهبر هزاران نفر مردم مسلمان این کشور یعنی شیخ ابراهیم زکزاکی را بدون مجوز قانونی در حبس نگهداشته است و بر مردم این کشور عرصه حیات را تنگتر کرده است . با اشاره قدرتهای استکباری علامه شیخ ابراهیم زکزاکی مجازات می شوند، زیرا آقای زکزاکی در قاره آفریقا مانع بزرگی در برابر نفوذ قدرتهای استکباری به شمار می رفت و در برابر نقوذ این قدرتهای استکباری قیام کرده بود . آقای نثار فیضی هم گفت که شیخ ابراهیم زکزاکی در قاره آفریقا خدمات گران قدری برای اتحاد و یکپارچگی مسلمانان انجام داده است و دولت نیجیریه با ترس از نقوذ بیش از پیش وی به حسینیه وی حمله نمود و مردم را قتل عام کرد و آقای زکزاکی را به همراه همسرش زندانی نمود . از حبس وی چهار سال می گذرد اما دولت نیجیریه با زیر پاگذاشتن حکم دیوان عالی این کشور مبنی بر آزادی بدون شرط وی  مرتکب جنایت بزرگی شده و باعث نادیده گرفتن حقوق بشر شده است ، لذا دولت پاکستان هم برای رهایی این مرد بزرگ نقش سیاسی و سفارتی خود را ایفا کند .علامه علی اکبرکاظمی هم گفت که ما از سازمان های بین المللی حقوق بشر می خواهیم که در برابر این جنایات دولت نیجیریه موضع گیری کنند و اقدامات وحشیانه دولت نیجیریه را بررسی کنند . سازمان ملل متحد نیز دولت نیجیریه توبیخ و در خصوص این جنایات پاسخ بطلبد و آقای زکزاکی که اکنون بیمار هم هستند برای درمان وی طبق قوانین بین المللی خواستار آزادی فوری وی شود .

خبرگزاری وحدت « جیکب آباد » دیروز در اعتراض به حبس غیرقانونی شیخ ابراهیم زکزاکی بعنوان روز جهانی تظاهرات در سراسر جهان تظاهرات برگزار شد . با توصیه علامه ناصرعباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین در شهر های مختلف کشور روز احتجاج برگزار شد . در شهر جیکب آباد مجلس وحدت مسلمین و سازمان دانشجویان امامیه تظاهرات مشترک برگزار نمودند . علامه مقصود علی دومکی سخنگوی مجلس وحدت مسلمین در جمع متظاهرین سخنرانی نمود . آقای دومکی گفت که دولت نیجیریه با به خاک و خون کشیدن مردم معترض در برابر پارلمان این کشور نشانه خوی وحشی گری خود را نشان داد . سه سال از حبس غیرقانونی شیخ ابراهیم زکزاکی می گذرد . با اینکه دیوان عالی کشور حکم به رهایی شیخ ابراهیم زکزاکی داده است اما حکومت وی را آزاد نمی کند . در زندان برای به قتل رساندن شیخ ابراهیم زکزاکی به وی سلوپوائزن داده می شود.  وی گفت که اقای شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر صدها هزار انسان های دلباخته است ، زکزاکی متعلق به نیجیریه فقط نیست بلکه متعلق به همه اقوام آزاده جهان است . آقای دومکی از سازمان های بین المللی حقوق بشر خواست که در رابطه با رهایی شیخ ابراهیم زکزاکی نقش افرینی کنند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » امروز بعد از نماز جمعه در اعتراض به ادامه حبس غیرقانونی شیخ ابراهیم زکراکی عالم برجسته شیعه و همرش توسط دولت نیجیریه درسراسر کشور تظاهرات برگزار خواهد شد . شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش فوری رها شوند . حبس وی مخالف حقوق بشر و قوانین بین المللی است . سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی حقوق بشر در خصوص ظلم و ستم های دولت نیجیریه برضدّ مردم و شیخ ابراهیم زکزاکی موضع گیری کنند و برای بررسی نقض وزیر پا گذاشتن حقوق بشر توسط دولت نیجیریه کمیته تحقیقاتی بین المللی تشکیل داده شود و در دادگاه بین المللی لاحه بررسی شود . این بیانات را دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری در پیام رسانه ی خود ابراز نمودند . دبیرکل مجلس وحدت مسلمین گفته است که از حبس و زندانی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر صدها هزار مسلمان نیجیریه و محقق و بنیان گذار جنبش اسلامی این کشور چهار سال می گذرد . شیخ ابراهیم زکزاکی برضدّ قدرتهای استعماری در سر زمین آفریقا قیام نمود و به پاس همین قیام آرام وی را دولت این کشور زندانی کرده است . دولت خونخوار نیجیریه در عملیات نظامی 2015 هزاران نفر مسلمان از جمله فرزندان شیخ ابراهیم زکزاکی را به شهادت رساند و آقای زکزاکی را به همراه همسرش بعد از تشدد در حالت مجروح دستگیر نمود . طبق گفته های نزدیکان شیخ ابراهیم زکزاکی که در زندانی به آقای شیخ ابراهیم زکزاکی سلوپوائزن داده می شود . دادگاه عالی کشور نیجیریه حکم بیگناهی و آزادی وی را صادر نموده است اما ارتش نیجیریه بزرگترین مانع رهایی وی است . ما از دولت پاکستان هم درخواست می کینم که از طریق دیپلوماتیک و سفارتی از دولت نیجیریه رهای شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش را مطالبه کند. کارکنان و هواداران مجلس وحدت مسلمین امروز بعد از نماز جمعه در سراسر کشور تظاهرات کنند و اعتراض خود را به گوش دولت نیجیریه برسانند . در اسلام آباد نیز تظاهرات در باشگاه ملّی خبرنگاران برگزار خواهد شد و در دفتر سازمان ملل واقع در اسلام آباد هم هیئتی یک طومار اعتراض آمیز را تحویل خواهد داد .
خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » برگزاری کانفرانس ناصران ولایت در سی و یکمین سالگرد شهادت رهبر شهید علامه عارف حسین الحسینی عناصر توطئه گران برضد وحدت ملّی را خنثی خواهد کرد .سخنرانی علامه اعجاز بهشتی معاون امور مالی مجلس وحدت مسلمین در جلسه کمیته برگزاری کانفرانس ناصران ولایت . اندیشه ها و ایده های شهید علامه عارف حسین الحسینی درس وحدت و یکپارچگی را به ما می دهند و درکنار ترویج اندیشه های شهید تبلیغ اسلام حقیقی هم وظیفه ما است . علامه اعجاز بهشتی گفت که شهید عارف حسینی نهضت حمایت از مظلومین خود را با نهضت امام خمینی رحمةالله علیه گره زد. در برابر مستکبرین جهان کلمه حق بلند کرد و به صدای رسای مظلومان تبدیل شد . آقای نثاز فیضی مسؤل برگزاری کانفرانس ناصران ولایت کمیته های انتظامی این کانفرانس تشکیل داد و در خصوص تأمین امنیت همه جانبه بای برگزاری کانفرانس برنامه های لازم را ارائه داد . در این جلسه آقایان اقرار ملک ، علامه علی اکبر کاظمی ، علامه علی شیر انصاری ، علامه حسین شیرازی ، علامه غلام محمد عابدی ، علامه ظهیر کربلایی ، ظهیر نقوی ، وفا عباس ، یاور عباس ، ارشاد بنگش ،عدنان نقوی و دیگر کارکنان حضور داشتند .
خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری در پی وقوع حادثه دلخراش قطار در صادق آباد و جان باختن عده ی از هموطنان در این حادثه اظهار تأسف شدید خویش را ابراز نمودند و با بازماندگان قربانیان اظهار همدردی نمودند . وی گفته است که وقوع حوادث پی در پی قطار نگران کننده است . وزیر راه آهن در خصوص این حادثه فوری تحقیقات کند . دولت با کسانیکه مسؤلیت این حادثه متوجه آنان را برخورد جدی کند و کسانیکه سهل انگاری آنان باعث وقوع این حادثه شده اند مستحق هیچ گونه بخشش و نرمی نیستند . وی افزوده اند مجلس وحدت مسلمین در غم خانواده های جان باختگان شریک است و از خداوند متعال برای جان باختگان مغفرت و برای مجروحان این حادثه سلامتی کامله و عاجله را مسئلت می نماییم .

خبرگزاری وحدت « لاهور » شعبه بانوان مجلس وحدت مسلمین واحد خیابان بیدیان در لاهور کارگاه تربیتی سه روزه برای کودکان برگزار نمود . برگزاری کارگاه ها در واحد های  مختلف شهر توسط شعبه بانوان ادامه دارد . شعبه بانوان برای مفید و هدفمند کردن تعطیلات تابستانی دانش آموزان کارگاه های تربیتی برگزار می کند و در این کارگاه ها دانش آموزان با دین ، قرآن و آموزه های دینی آشنا می شوند. کارگاه بیدیان نیز به همین منظور برگزار شده است . خانم های حنا نقوی ، عظمی نقوی ، نجبه و فرحانه مسؤلیت تدریس این کارگاه ها را برعهده داشتند . در این کارگاه سه روزه بیش از صد نفر دانش آموز شرکت نمودند . خانم حنا نقوی در مورد فوائد برگزاری این کارگاه گفت که شرکت در این گونه کارگاه ها برای آینده زندگی یک دانش آموز خیلی مهم است نقش بسزای در خط مشی آینده وی دارد . مطالبی که دانش آموز در این سنین یاد می گیرد در ذهن او نقش می بندد و همه عمر در او اثر گذار خواهد بود . محفل جشن وسرور ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها نیز برگزار شد .

الصفحة 1 من 419

مجلس وحدت مسلمین پاکستان

مجلس وحدت مسلمین پاکستان ایک سیاسی و مذہبی جماعت ہے جسکا اولین مقصد دین کا احیاء اور مملکت خدادادِ پاکستان کی سالمیت اور استحکام کے لیے عملی کوشش کرنا ہے، اسلامی حکومت کے قیام کے لیے عملی جدوجہد، مختلف ادیان، مذاہب و مسالک کے مابین روابط اور ہم آہنگی کا فروغ، تعلیمات ِقرآن اور محمد وآل محمدعلیہم السلام کی روشنی میں امام حسین علیہ السلام کے ذکر و افکارکا فروغ اوراس کاتحفظ اورامر با لمعروف اور نہی عن المنکرکا احیاء ہمارا نصب العین ہے 


MWM Pakistan Flag

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree