The Latest

خبرگزاری وحدت « گلگت »  یاد و ذکر فرزند رسول الله(ص) امام حسین(ع) دلها را با نور ایمان روشن می کند . ماه محرم ماه فداکاری و ایثار و نجات دهنده از حاکمان ظالم است . قربانی زوال ناپذیر امام حسین(ع) تا قیامت زنده خواهد ماند . نماینده مجلس قانون ساز گلگت بلتستان و رکن شعبه بانوان مجلس وحدت مسلمین خانم بی بی سلیمه گفته است که کربلا نام رزمگاه حق جویان و داستان زوال ناپذیر حماسه حسینی است . امام حسین(ع) با قیام خود نقاب را زا چهره کسانیکه بظاهر متقی و پرهیزگار نشان می دادند کنار زد و خطی میان حق و باطل کشید که تا رستاخیز حاکمان فاسق و فاجر را رسوا کرد . امام حسین(ع) برای إحیاء ارزشهای دین محمدی و بقاء انسانی در برابر حاکم فاسق و فاجر قیام کرد و تا قایمت برای ازاده ها آزادی طلبان نمونه و الگوی رقم کرد . ما باید با درس و عبرت گیری از این فداکاری زوال ناپذیر کربلا، در برابر قدرتهای استکباری قیام کنیم . وی گفته است که حاکمانی که دستهای آنان با ظلم و خون آغشته اند با آغاز محرم برآنان لزره به بدن شان می افتد و به یک وحشتی دچار می شوند . این یک حقیقتی است که اگر در ما معرفت حسینی پیدا شود تخت و تاج فرعونیان زمان تاراج خواهد رفت و انشاءالله دور نیست که روزی در سراسر جهان نام امام حسین(ع) حاکمیت کند .

خبرگزاری وحدت « لاهور » هیئتی از مجلس وحدت مسلمین به ریاست علامه مبارک موسوی دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پنجاب در باره مشکلات درپیش برای عزای امام حسین(ع) با رئیس پلیس لاهور دیدار و گفتگو نمود . در این دیدار در خصوص برقراری امنیت مجالس و دسته های عزاداری عزاداران امام حسین(ع) بحث و تبادل نظر شد . رئیس پلیس لاهور گفت که در حکومت سابق بیش از یک هزار پرونده در کلانتری های مختلف ایالت پنجاب ثبت شده است و بیشتر آنان در مورد عدم رعایت زمان برگزاری مجالس است . هیئت مجلس وحدت مسلمین سختی های بی جای پلیس در خصوص برگزاری مجالس در خانه و عدم رعایت احترام چادر و خانه با حقوق اولیه مردمی منافات قرار داد و گفت که براساس قانون اساسی کشور هر شهروندی در انجام دهی مراسم و عبادات خود براساس عقده ای که دارد آزاد است . پلیس در مورد برگزاری مراسم عروسی ها در کوچه و خیابان ساکت است اماّ در عزای فرزند رسول به حرکت درمیآید و با اعمال فشارها درپی محدود کردن این مراسم است و این ممنوعیت حقوق اولیه ما است که ما آن را هرگز نخواهیم پذیرفت . عزای امام حسین(ع) شاه رگ حیات ما است هر گونه ممنوعیت درباره عزای امام حسین(ع) را مخالف با قانون اساسی و قواعد و ضوابط با نهاد ملّی نی دانیم . آقای موسوی گفت که در جاهای مختلف لاهور عناصر شرور درپی ایجاد خوف در عزاداران و سوگواران هستند واین روند ادامه دارد اگر جلوی اینها گرفته نشود ما با استفاده از حق قانونی خود بناچار در خیابانها خواهیم آمد . هنوز هم گرهک های غیرقانونی از سوی نهادهای امنیتی حمایت می شوند . ما در پاکستان جدید این افراد را برملا و رسوا خواهیم کرد و از هر گونه اقدامات قانونی مضایقه نخواهیم کرد . رئیس پلیس لاهور به هیئت مجلس وحدت مسلمین اطمینان داد که در برقراری امنیت در محرم از هر گونه تلاش و کوششی دریغ نخواهد شد .

خبرگزاری وحدت « سجاول »  نائب رئیس پارلمان ایالت سند سرکار خانم ریحانه لغاری در خصوص برقراری امنیت در محرم الحرام جلسه اضطراری برگزار نمود . در این جلسه دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ناحیه سجاول حاجی مظفرعلی لغاری و مسؤلین ناحیه شرکت کردند و از عمل کرد ناقص انتظامی در این ناحیه از سوی نیروهای انتظامی خدشات خود را بیان نمودند . خانم ریحانه لغاری ریاض احمد عباسی معاون کمیسر و مسعود احمد بنگش معاون رئیس پلیس را در دفتر کمیسر خواستند و از نگرانی ملّت تشیعّ درخصوص عملکرد اقدامات ناقص امنیتی مطلع نمودند . معاون کمسیر و رئیس پلیس ناحیه سجاول اطمینان دادند که اقدامات امنیتی در محرم بهتر خواهد شد . دادگاه محلی ، قبضه مزار تاج محمد شاه و برافراشتن پرچم امام حسین(ع) را بخاطر وجوه امنیتی این مزار را بستند و بعد از محرم پرونده این مزار و قضیه برافراشتن پرچم امام حسین در دادگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » گزارشی که از سوی پلیس دیره در دیوان عالی ارائه شده بود از سوی رئیس دیوان عالی کشور ردّ شد . ناگفته نماند که گزارشی که در دفعه قبل دردیوان عالی کشور ارائه داده شده بود همان گزارش باردیگر امروز نیز ارائه شد که این بار رئیس دیوان عالی کشور را عصبانیت گفت که این گزارشی است که بارها بارها ارائه می شود . رئیس دیوان عالی کشور گفت که من گزارش جامع و کامل در مورد دیره اسماعیل خان می خواهم  . وکیل شهداء به رئیس دیوان عالی گفت که در دیره اسماعیل خان دو گروه سپاه صحابه فعال هستند : یکی به سرکردگی شخصی بنام الیاس که در شهره دیره اسماعیل خان فعالیت های خرابکارانه انجام میدهد و دیگری به سرکردگی فردی بنام اقبال که در پروا تخریب کاری می کند ، اما نیروهای انتظامی اقدامات سنجیده ای علیه این گروه ها انجام نمی دهد . وکیل شهدا گزارشی که توسط مجلس وحدت مسلمین آماده شده بود را در دیوان عالی ارائه کرد در این گزارش شکایت های خانواده های شهدا در کلانتری های مختلف و دیگر تفصیلات وجود دارد . رئیس دیوان عالی کشور حکم ارسال این گزارش به رئیس پلیس خیبرپختونخواه را صادر و از وی در این خصوص وضاحت خواستند .

خبرگزاری وحدت « کوئته » ممنوعیت برضدّ داعیان وحدت و علماء شیعه باعث تأسّف است ، امام جمعه کوئته و شخصیت مبرز مجلس وحدت مسلمین علامه سید هاشم موسوی ، علامه مقصود علی دومکی و علامه جمعه اسدی از عرصه دراز در محرم الحرام سخنرانی می کردند بلکه در هر هفته روز جمعه خطبه می خوانند و تا امروز یک جمله ای شبه ناکی نگفته اند پس چرا آنان را ممنوع المنبر نمودند ؟ به چه دلیل ؟ درحالیکه تکفیری ها سرعام مشغول  تفرقه افکنی هستند ، چرا در برابر آنان قانون به حرکت نمی آید ؟ با این برخورد دوگانه حکومت سوالات زیادی مطرح می شود . این بیانات را وزیر سابق دادگستری بلوچستان و رکن شورای عالی مجلس وحدت مسلمین آغا رضا ابراز نموده است . وی گفته است که برای استهلال اول ماه علماء شیعه و سنّی همراه بودند و سپس نماز با جماعت خواندند این بهترین نمونه ای برای اتحاد مسلمین است . ما همیشه بر وحدت مسلمانان تأکید کردیم و برای تحقق آن اقدامات عملی نمودیم . وحدت میان مسلمانان یکی از مهمترین نیازهای روز جامعه مسلمانان است . وی با انتقاد از حکومت بلوچستان گفت که برخورد واحد با تکفیری ها و علماء داعی امن اهل تشیع غیر منطقی است . در اینگونه اقدامات غیرمنصفانه همان موضع کهنه قدیمی سیاست برابری به شفافیت دیده می شود . اگر صاحبان اقتدار می خواهند در محرم و صفر فضای امن و برادری در جامعه حاکم باشد باید ممنوعیت زا این علماء برداشته شود در غیر اینصورت ما در سراسر کشور تظاهرات خواهیم کرد .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » یکی از قربانی های زوال ناپذیر در واقعه کربلا شهادت فرزند شش ماهه امام حسین(ع) حضرت علی اصغر(ع) است . شهادت این طفل معصوم با رسوا کردن یزدیت تا قیامت یک داستان بینظیر ایثار و فداکاری را رقم کرد و نقاب را از چهره انسان ستیز یزیدیت کنار زد . با تشنه به شهادت رساندن علی اصغر(ع) فرزند شش ماهه امام حسین(ع) یزید و یزیدیان ارزشهای انسانی را پایمال نمودند و در جهان نظیری باندازه این ظلم و بربریت یافت نمی شود .قیام امام حسین(ع) برای إحیاء ارزشهای دین محمدی و بقاء ارزشهای انسانی بود . کربلا امروز هم انسانهای آزاده الگو است . ما باالهام گیری از این قربانی زوال ناپذیر و با عمل به اسوه حسینی در برابر قدرتهای استکباری قیام کنیم . در حمایت از مظلومین کشمیر ، فلسطین و یمن صدای احتجاج بلند کردن عین اسوه شبیری است . این سخنان را دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری در پیام خود به بمناسبت روز جهانی حضرت علی اصغر(ع) ابراز نمودند . وی گفته است که سوم محرم در کشور عزیز پاکستان همآنند سایر کشور های جهان روز علی اصغر(ع) را پرشورتر برگزار می شود . زنده نگهداشتن یاد این رزمنده کوچک که در راه حیات اسلام جان خود را از دست داده وظیفه امت محمدی است . و برگزاری روز جهانی علی اصغر(ع) به همین خاطر است و ما این روز را تا جهان باقی است برگزار خواهیم کرد . مبارزه و جنگ امام حسین(ع) فقط در برابر باغیهای اسلام نبود بلکه در برابر دشمنان انسانیت بود . جنگ امام حسین (ع) جنگ برای اقتدار و قدرت طلبی نبود بلکه جنگ برای إحیاء اقدار اسلامی و انسانی بود .

خبرگزاری وحدت « بهکر » اجلاس شورایی مجلس وحدت مسلمین ناحیه بهکر به ریاست سفیر حسین شهانی برگزار شد . همه دبیران بخشداریها در این اجلاس شرکت نمودند . اقای آصف رضا معاون امور تنظیم سازی در این اجلاس بعنوان میهمان ویژه شرکت نمود . در این اجلاس گزارشی سه ماهی از عملکرد در خصوص انتخابات ارائه شد . نامزد انتخاباتی مجلس وحدت مسلمین آقای احسان الله بلوچ ، سبط حسن ، مزّمل خان ، سید ظهیر عباس نقوی و دیگران هم شریک بودند . اقای شهانی گفت که ناحیه بهکر یکی از حساس ترین نواحی جنوب پنجاب است . در این ناحیه سالهای گذشه دهها پرونده و شکایت علیه سوگوراران امام حسین(ع) تشکیل داده شده اند . وی گفت که ما در ایام محرم برای حلّ مسایل سوگواری و سوگواران همه توان خود را بکار خواهیم گرفت . امید واریم که حکومت تحریک انصاف، برای جلوگیر از سازش هایی که علیه عزاداری و عزاداران صورت می گیرد اقدامات لازم را انجام دهد .

خبرگزاری وحدت « کراچی » علامه صادق جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین بخش کراچی ،گفته است که محرم به ما درس حسینیت می دهد ، حسینیت عنوانی است برای  ایستادگی دلیرانه در برابر قدرتهای باطل ، یزیدیت بعد از گذشت چهارده قرن امروز به شکل تکفیریت بروز می کند . با اسلحه وحدت میان شیعه و سنّی ، عزائم یزیدی های دوران را می توان سکشت داد . یزید اسم شخصی نیست بلکه یک تفکر و ایده است . در برابر این تفکر باطل،  کسانی می توانند بایستند که حق شناس باشند . این بیانات را وی در دیدار با گروه های مختلف مردم عنوان نمود .در این دیدارها همراه وی علامه مبشر حسن ، سبط اصغر ، احسن عباس و دیگر مسؤلین مجلس وحدت مسلمین حضور داشتند . آقای جعفری گفت که انکار از همراهی با دشمنان اسلام در حقیقت حسینیت است . وی گفت که هر کسی که به رسول اکرم(ص) عشق می ورزد در ایام سوگواری فرزند رسول الله(ص) سوگوار خواهد بود . این مراسم عزا در حقیقت نمونه عملی تجدید عهد و اظهار علاقه با امام حسین(ع) است . عمل به تعلیمات اسلامی و رضایت بر بلاهای الهی بدون چون وچرا حسینیت است . مقدم انگاشتن منافع بی ارزش دنیایی بر ارزشهای اسلامی در حقیقت یزیدیت است . افرادی که خط حسینی را دنبال می کنند برای سربلندی دین همیشه در صحنه عمل حضور خواهند داشت . صحنه را نباید برای قدرتهای باطل خالی بگذاریم . کربلا فقط یک حادثه تلخ و جان سوز نیست بلکه درس عزت و بزرگی هم است .

خبرگزاری وحدت « لاهور » علامه مبارک موسوی دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ایالت پنجاب ، درگذشت خانم کلثوم نواز را به خانواده شریف تسلیت گفتند . وی گفته است که با شنیدن خبر درگذشت خانم کلثوم نواز متأثر شدیم ، خداوند خانم کلثوم نواز را ببخشد و به خانواده او صبر مرحمت نماید . آقای موسوی گفته است که خانم کلثوم نواز زنی شجاع بی باکی بود ، وی برای احیاء جمهوریت با دیکتاتوری مشرف جنگید . وی گفت که ما در این غم جانکاه با خانواده شریف شریک هستیم .آقای موسوی گفت که درگذشت خانم کلثوم نواز برای خانواده شریف ضربه بزرگی است ، این وقت اختلافات سیاسی نیست نواز شریف و دخترش را برای شرکت در آخرین مراسم خانم کلثوم نواز اجازه داده شود و هر گونه امکانات مهیا شود .

خبرگزاری وحدت « کراچی » دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ایالت سند علامه مقصود دومکی  در خصوص انتظامات محرم با ناصرحسینی تلفنی گفتگو نمودند . آقای دومکی گفته است که حکومت ایالت سند ، حلّ مسایل عزاداری را در اولویت قرار دهد و حکومت افرادی را برای حلّ مسایل و مشکلات عزاداری معین کند . وی گفته است که سازمان برق را ملزم کنند که شبها قطعی برق نباشد و شهرداری ها مسیرهای دسته های عزاداری را نظافت کنند . آقای دومکی گفته است که در بعضی جاها بجای دعوت از افراد سرشناس ملّت در جلسات انتظامی فقط خانه پری می شود و این مناسب نیست . سید ناصرعلی ساه اطمینان داد که  حکومت با عزادارن کاملا همکاری خواهد کرد و در برگزاری عزاداری ها به وظیفه خود عمل خواهد کرد و سروزیر ایالت سند را از این مسایل ومشکلات آگاه خواهیم کرد .

الصفحة 1 من 385

مجلس وحدت مسلمین پاکستان

مجلس وحدت مسلمین پاکستان ایک سیاسی و مذہبی جماعت ہے جسکا اولین مقصد دین کا احیاء اور مملکت خدادادِ پاکستان کی سالمیت اور استحکام کے لیے عملی کوشش کرنا ہے، اسلامی حکومت کے قیام کے لیے عملی جدوجہد، مختلف ادیان، مذاہب و مسالک کے مابین روابط اور ہم آہنگی کا فروغ، تعلیمات ِقرآن اور محمد وآل محمدعلیہم السلام کی روشنی میں امام حسین علیہ السلام کے ذکر و افکارکا فروغ اوراس کاتحفظ اورامر با لمعروف اور نہی عن المنکرکا احیاء ہمارا نصب العین ہے 


MWM Pakistan Flag

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree