The Latest

خبرگزاری وحدت « کراچی » علامه باقرعباس زیدی دبیرکل مجلس وحدت مسلمین ایالت سند گفت که ماه مبارک رمضان ماه خودسازی و تزکیه نفس است . در این ماه مبارک خداوند به ما فرصت می دهد که ما با انجام روزه و عبادات، غلاظت ها و رذائل درونی خود را دور کنیم . ماه رمضان ماه رحمت و برکت است و از سوی خداوند یک هدیه ویژه است . در این ماه فقط با انجام یک سری عبادات جسمانی نمی شود همه برکات آن را درک کرد بلکه این ماه از ما برادری ، تواضع ، صبر ، و تحمل را نیز تقاضا می کند . آقای زیدی افزود که ما در این ماه ایثار و خود گذشتگی را در خود ایجاد کنیم . در مواقع افطار و سحر نیازهای عزیزان و فامیل را هم در نظر داشته باشیم .کسانیکه در این ماه با قاچاق فروش باعث گرانی می شوند مشکلات روزه داران را افزایش می دهند . اینگونه حرکات مانع قبولیت روزه آنان می شود و روزه اینگونه افراد از منافع روحانی محروم می مانند . روزه صرف گرسنگی کشیدن نیست بلکه همه اعضا را از کارهای غیر شرعی دور نگهداشتن ضروری است .

« کراچی » شیعیت نیوز نوشته است که دروس پانزده روزه معارف توسط مجلس وحدت مسلمین ناحیه جنوبی در حال برگزار است استاد علامه سید کاظم نقوی سخنران این جلسات هستند وی در چهارمین جلسه درس خود با بیان تفسیر آیه 4 سوره مبارکه محمد گفته است که اسلام دین سلامتی و آرامش ونرمی است و بعد از جنگ رفتار نرم و حسن سلوک با اسیران جنگی را تائیید می کند اما در سوره محمد حکم به مبارزه سخت با فتنه انگیزان و شرانگیز ها داده است . با اینگونه دشمنان دستور داده شده است که به اینها جور ضربه زده شود که بار دیگر نتوانند دست به چنین فتنه ی بزنند . آقای نقوی گفته است که داعش و دیگر گروه های فتنه انگیز به حکم قرآن استحقاق چنین رفتاری را دارند . وی در بخش دیگر سخنان خود گفته است که امیرالمؤمنین(ع) با گروه خوارج چنین روش را انتخاب نمودند . بنی اسرائیل عقیده داشتند که موسی و خدای موسی برای جنگ بروند اما اسلام می گوید تا دم مرگ از رسول حمایت کرد و بخاطر همین جذبه ایمانی خداوند نمی گزارد که شهداء از بین بروند بلکه آنان همیشه زنده و جاوید هستند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد »  پشت همه خطرات پیش روی ملّت ها و نا امنی ها در جهان ، آمریکا دست دارد ، آمریکا بدترین دشمن امنیت جهان است ، به این سرغنه ترویست ها اجازه نخواهیم داد که امنیت منطقه جنوب آسیا را برهم بزند ،این اظهارات را دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری در پیام رسانه ای خود عنوان کردند . وی گفته است که تهدیدات حمله به ایران از سوی آمریکا مساوی با به مبارزه خواندن غیرت اسلامی است ، انشاءالله در برابر جهان اسلام ، یهود و نصاری شکست خواهند خورد و ذلت و خواری نصیب شان خواهد شد . آقای جعفری گفته است که اکنون اوضاع جهانی در حال تغییر است و توازن قدرت با سرعت تمام بسوی تغییر می رود و شکست جهان استکبار حتمی شده است .وی گفته است که در صورت هرگونه تعارض آمریکا به کشور همسایه ما یعنی ایران ملّت پاکستان از کشور برادر مسلمان خود حمایت خواهد کرد ، وضعیت آمریکا مانند یک گربه ی شکست خورده است که برای نجات خود دست وپا می زنند، آمریکا و حواریون وی برای برقراری سلطه خود خون بی گناهان را  می ریزند . علامه ناصرعباس جعفری افزوده است که  نا امن کردن منطقه جنوب آسیا به نفع آمریکا است و این کشوربرای تکمیل عزائم شوم خود باقی مانده تروریست های داعش را به افغانستان و پاکستان گسیل می دهد ، بعد از به نابودی کشاندن افغانستان تصمیم حمله به ایران، یک زنگ خطری برای منطقه است . بزرگترین مانع در برابر منافع آمریکا ارتش کشور است، آمریکا می داند پاکستان را از طریق نظامی نمی شود شکست داد به همین خاطر است که آمریکا از راه تروریسم و ایجاد موانع در راه پیشرفت اقتصادی می خواهد پاکستان را نا امن نگهدارد .

خبرگزاری وحدت « لاهور » علامه عبدالخالق اسدی دبیرکل مجلس وحدت مسلمنی ایالت پنجاب در بیانیه ی به مناسبت ماه مبارک رمضان گفته است که با نزدیک شدن ماه مبارک گرانی به اوج رسیده است ، افزایش قمیت ها باعث نگرانی مردم طبقه محروم جامعه شده است ، کمیته های کنترول قمیت ها در بازار دیده نمی شوند، وی افزوده است که سر وزیر پنجاب برای کمک به مردم فقیر جامعه گامهای بلندی بردارد و با گرانفروشان و دلالان برخورد قاطع صورت گیرد . کمبود مواد غذایی در فروشگاه های زنجیره ای یکی دیگر از نگرانی های مردم است دولت به معضل نیز رسیدگی کند . آقای اسدی گفته است که ماه مبارک رمضام ماه درک و همدرد هم بودن است امیدواریم دولت پنجاب مشکلات مردم محروم را درک خواهد کرد.

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » پاکستان به یک سری سیاستگذاری های بلند مدت اقتصادی نیازمند است، برای برون رفت از این بحران اقتصادی اجماع ملّی ناگزیر شده است، این سخنان را معاون امور سیاسی مجلس وحدت مسلمین سید اسد عباس نقوی در یک بیانیه به گروه رسانه این حزب عنوان کرده است . آقای نقوی گفته است که منافع گسترده ملّی تقاضا می کند همه احزاب و گروهای سیاسی بشینند و یک برنامه اقتصادی مرتب شود که از طریق آن ما کشور عزیز مان را از منجلاب بدهی ها خارج سازیم و در مسیر اقتصاد مستقل قرار دهیم . وی افزوده است که فساد های مالی و اختلاس و ناکارآمدی دولت ها کشور را در مرز ورشکستگی رسانده است و در نتیجه آن امروزمردم بار سنگین گرانی ها را متحمل میشوند .  استقلال و سالمیت کشور می طلبد که ما در گام اول به استقلال اقتصاد کشور توجه کنیم . ما باید هرچه سریعتر از بدهی های بانک جهانی نجات یابیم. دولت در همه نواحی کشور مسؤلان را موظف کند که در ماه مبارک رمضان به گران فروشان برخورد کنند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » گلگت بلتستان هم منتظر توجهی مانند فاتا است ، همه پاکستانیهای که در داخل مرزهای کشور زندگی می کنند باید از حقوق مساوی و برابر برخوردار باشند . وحدت رائ احزاب سیاسی در مسئله فاتا خوشحال کننده است، قربانی ها و فدا کارهای مردم منطقه فاتا در جنگ با تروریسم بخشی از تاریخ کشور است،اکنون اتفاق و وحدت ملّی در مورد گلگت بلتستان که از هفتاد سال از حقوق قانونی محروم بوده ناگزیر شده است . این اظهارات را علامه ناصرعباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین در بیانیه ای که از گروه رسانه ها جاری شده بیان نموده است .  آقای جعفری گفته است که با اصلاح ماده 26 قانون اساسی بخشی از مشکلات مردم منطقه فاتا کاسته خواهد شد و این منطقه نیز مانند سایر مناطق کشوردر مسیر پیشرفت و ترقی قرار خواهد گرفت .وی افزوده اند در حال حاضر 25 هزار مربع متر خاک این کشور مردم که در مرزهای کشور زندگی می کنند از حقوق شهروندی پاکستان محرومند .اکنون وقتش رسیده است که از منطقه گلگت بلتستان محرومیت زدایی شود و با اتفاق ملّی تصمیماتی گرفته شود که مطابق با خواست مردم باشد . مردم گلگت بلتستان در نگرانی شدیدی بسر می برند و با گذشت زمان این نگرانی ها تشدید می شود که ممکن است وضعیت خطرناکی بخود گیرد . از نهادهای مقتدر و تصمیم گیرنده می خواهیم که در مورد گلگت بلتستان نیز همانند فاتا هرچه سریعترتصمیمی گرفته شود .

خبرگزاری وحدت « چنیوت »  شعبه بانوان مجلس وحدت مسلمین ناحیه چنیوت کنگره سالانه خود را با عنوان " هویت دینی و عصر حاضر" در این ناحیه برگزار نمود . در این کنگره علماء ، اساتید و زنان زیادی شرکت و سخنرانی نمودند . علامه حسن رضا همدانی مسؤل ناحیه لاهور مجلس وحدت مسلمین اهداف و مقاصد برگزاری این کنگره را تشریح کرد . علامه حسن مهدی کاظمی مدیر مدرسه علمیه بعثت در موضوع ثمرات مجلس وحدت مسلمین و مقدمات ظهور امام زمان(عج) سخنرانی نمودند . خانم معصومه نقوی اطاعت ولایت فقیه را محور سخنان خود قرار داد . وی رهبر معظم حضرت آیت الله خامنه ای را جزء اثر گزار ترین و باهوشمندترین شخصیت ها بر شمرد و گفت که ما امروز در جهان می بینیم که همه شخصیت ها چه سیاسی و چه در میان دانشمندان حتی دشمنان نیز معترفند که ایت الله  خامنه ای در ایستادگی با استکباری جهانی و رهبری مدبرانه خود جهان را متحول کرده است . وی گفت که آنچنان که دشمن آیت الله خامنه ای را شناخته است و ازعظمت و جایگاه وی اعتراف می کند . اگر ما امروز ایشان را بشناسیم و رهبریت وی را قبول کنیم و از او اطاعت کنیم ظهور امام زمان خیلی زود فرا خواهد رسید . خانم دکتر رداء فاطمه هم چگونه می توانیم در حیطه کاری خود یک فرد موفق بشویم توصی هایی ارائه دادند . خانم سمیرا نقوی نیز به بیان فضیلت ماه های شعبان و رمضان پرداخت .در پایان خانم انجم کاظمی گزارشی از فعالیتهای سالانه شعبه بانوان ناحیه چنیوت ارائه نمود.

خبرگزاری وحدت « کوئته » آغا رضا وزیر دادگستری سابق بلوچستان ، در بیاینه ی گفته است که اوضاع اقتصادی وخیم که ما با آن روبرو هستیم برای حکومت های فدرال و ایالتی ضروری است که با عملکرد و بهترین کارهای اجرایی خود این نظام را محکم کنند . فقط با شعار دادن و اتکاء به رائ مردم ، فساد و اختلاس و کارهای خرابکارانه را نمی شود توجیهه کرد . درست است که جمهوریت یک حکومت ایده آل است که در آن مردم می خواهند با نمایندگان منتخب خود مسایل را حلّ کنند . سیاستمداران ما جمهوریت را به معنای پایان مدت قانونی می دانند درحالیکه این برداشت غلطی از جمهوریت است ، در حقیقت جمهوریت یعنی رساندن است ، مردم در جمهوریت خواهان بهترین مدیریت هستند . آغا رضا افزوده است که مردم از دولتمردان توقع دارند که بهترین مدیریت داشته باشند ،مشکلات شغلی نداشته باشند مسایل آنان حل شوند و ... . مهمترین بحث امنیت است . احزاب سیاسی نماد وحدت فدرالی ما باشند اما اکثر احزاب به منطقه ای محدود شده اند ، رهبران سیاسی ما آن نقشی را که در همه مسایل منطقه ای ، بین المللی ، تروریسم و سوء مدیریت باید ایفا می کردند تحقق نیافته است . مردم کشور ما خواهان از بین رفتن تروریسم و فساد های مالی هستند ، زیرا بدون مبارزه با فساد جمهوریت محکم نخواهد شد و نه کشور در درون استحکام پیدا خواهد کرد .به همین جهت ما باید از اقداماتی که در مبارزه با فساد در سراسر کشور در حال انجام است حمایت کنیم و این به نفع همه است .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری در بیانیه ی که از گروه رسانه ای این حزب منتشر شده از تحصن خانواده های مفقودین جوانان شیعه حمایت خویش را اعلام نموده است . در این بیانیه خواسته شده است که حکومت و نهادهای مقتدر کشور ، با درک احساسات و وضعیت روحی و روانی خانواده های اسیران ، رهایی فوری اسیران را حتمی بنمایند . نگذارند شرائط جور دیگری بشود و مردم از حکومت و نظام بد دل و نا امید شوند . اگر در میان اسیران عده ای مجرم هستند در دادگاه ها احضار شوند و امّا بیگناهان باید فوری آزاد شوند. علامه ناصرعباس جعفری از همه مردم مؤمن شهر کراچی خواسته است که همه باید در این تحصن اعتراض آمیز شرکت کنند و با شرکت همراه خانواده های خود ازاین خانواده های ستم دیده دلجوئی نمایند و باعث تقویت عزم و اراده آنان شوند . این خانواده های مظلوم بعد از مفقود شدن عزیزان خود مجبور به این اقدام نهایی شدند .

خبرگزاری وحدت « ملتان » دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری گفته است که شیعه و سنّی فرزندان وفادار این کشورند ، آنان هرگز به کشور پشت نخواهند کرد و خیانت هم نخواهند کرد . وحدت میان شیعه و سنّی برای استحکام کشور بسیار ضروری است . علامه ناصرعباس جعفری در سیمینار " وحدت اسلامی " که با اهتمام مجلس وحدت مسلمین ملتان برگزار شده بود عنوان کرد .در این سیمنار سابق وزیر امور مذهبی صاحبزاده حامد سعید کاظمی ، مشاور سر وزیر پنجاب اقای حاجی جاوید اختر انصاری ، علامه سید اقتدار نقوی ، سید اسد عباس نقوی ، علامه عبدالخالق مجاهد ، علامه قاضی نادر حسین علوی ، شفقت حسنین بهته ، خواجه مدثر محمود ، مهر مظهر جاوید سیال ، رانا فراز نون ، سلیم صدیقی و راؤ عارف رضوی سخنرانی نمودند . در این سیمنار علامه غلام مصطفی انصاری ،مخدوم حسن رضا مشهدی ، علامه ظفر حسین حقانی ، علامه طاهرعباس نقوی ، سلطان نقوی ف ثقلین نقوی ، مهر سخاوت علی ، پیر منظور حسین قادری ، کاشف رضا زیدی ، عسکری الهدایه ، تقی دانش ، قاری محمد افضل ، مظهر عباس کات و عده دیگر شخصیت ها حضور داشتند . آقای جعفری افزود که کشورهای آمریکا ، اسرائیل و هند دشمنان سالمیت و استحکام پاکستان هستند . بقائ جهان اسلام در وحدت امت اسلامی نهفته است ، اگر ما درگیر دعوای باهم باشیم دشمنان ما به اهداف شان موفق خواهند شد. شیعیان و اهل سنت را به عمد تضعیف نمودند، زیرا آنان وارث حقیقی این کشور بودند . وی گفته است که از مدتها پیش جوانان ما را بلند می کنند مفقود می کنند ، امروز مادران ، خواهران و دختران مفقودین در خیابان های کراچی مجبور به تحصن شدند ، اگر به ما انصاف داده نشود قدم های بزرگتر بلند خواهیم کرد. وی گفته است که هنددر جنگ روانی شکست خورده است ، اگر پاکستان در برابر آمریکا هم ایستادگی کند به آن کشور هم شکست خواهد داد .

الصفحة 1 من 415

مجلس وحدت مسلمین پاکستان

مجلس وحدت مسلمین پاکستان ایک سیاسی و مذہبی جماعت ہے جسکا اولین مقصد دین کا احیاء اور مملکت خدادادِ پاکستان کی سالمیت اور استحکام کے لیے عملی کوشش کرنا ہے، اسلامی حکومت کے قیام کے لیے عملی جدوجہد، مختلف ادیان، مذاہب و مسالک کے مابین روابط اور ہم آہنگی کا فروغ، تعلیمات ِقرآن اور محمد وآل محمدعلیہم السلام کی روشنی میں امام حسین علیہ السلام کے ذکر و افکارکا فروغ اوراس کاتحفظ اورامر با لمعروف اور نہی عن المنکرکا احیاء ہمارا نصب العین ہے 


MWM Pakistan Flag

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree