The Latest

خبرگزاری وحدت « کراچی» هیئتی بلند پایه ی مجلس وحدت مسلمین در سالروز استقلال پاکسان در مرقد رهبرو مؤسس پاکستان محمد علی جناح حضور یافت . این هیئت را معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه سید احمد اقبال رضوی رهبری نمود. مسؤلین مجلس وحدت مسلمین با قرائت فاتحه و نثار گل مقام بلند رهبر ملت را ارج نهادند .در این هیئت علامه باقرعباس زیدی ، علامه صادق جعفری ، علامه مبشر حسن ،ملک عباس ،احسان دانش ، غلام عباس کمیلی، فداحسین منتظری ، ناصرحسینی ،ارشدالله مکتبی ،میرتقی ظفر ،مولوی عبدالله جونا کرهی ودیگر عهده دارن وکارکنان جضورداشتند . علامه سید احمد اقبال رضوی وعلامه باقرعباس  زیدی در جمع خبرنگاران گفتند که با تلاشها و مجاهدت های شخصیت های مسلمان استقلال طلبانان شبه قاره هند و فداکاری های بزرگان ما این کشورعزیز نصیب ماشده است. ما در 14 اوت با پیروی از نیاکان مان برای مبارزه با تهدیدات میثاق ببندیم . مسؤلین مجلس وحدت مسلمین گفتند که  15 اوت همزمان با کشمیریها بعنوان روز سیاه برای اظهار نفرت و انزجار ازهند برگزار میکینم . کشمیر شاه رگ حیات ماست و مسلمانان کشمیر برادران ماهستند . بیش ازهفتادسال می گذرد که ظلم و ستم هند بر کشمیریهای مظلوم روز بروز افزایش می یابد.

خبرگزاری وحدت « جیکب آباد » مجلس وحدت مسلمین جیکب آباد از مدرسه خاتم النبیین المرتضی کالونی تا باشگاه خبرنگاران این شهر راهپیمایی جشن استقلال برگزار نمود .سخنگوی مجلس وحدت مسلمین علامه مقصودعلی دومکی ، حسن رضاغدیری ، منورحسین سولنگی این راهپیمایی را رهبری نمودند.علامه مقصود دومکی با ایراد سخنرانی در جمع راهپیمایان گفت که امروز همه ملت جشن سالروز استقلال را بعنوان اظهار یکجهتی و یکپارچگی با کشمیریها برگزار میکند و ما آماده ایم که از هرلحاظ ازکشمیریها حمایت کنیم. آقای دومکی افزود که مجلس وحدت مسلمین حامی مظلومان است و ازظالم و ستمگر اظهار انزجار میکند ، چه مودی باشد و چه ترمپ ، وی گفت که مسلمانان کشمیرباید به نصرت خداوند ایمان داشته باشند که استقلال شان حتمی است . وی ازجهان اسلام خواست که در برابر ظلم و ستم نظامیان هند علیه کشمیریهای مظلوم سراپا احتجاج باشند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه ناصرعباس جعفری گفته است که جنایت های تروریستی هند در کشمیر اشغالی و مرزهای کشور نتیجه همدستی آمریکا ، اسرائیل و هند است . امت اسلامی سازش های مذموم آمریکایی ، اسرائیلی ، هندی و کشورهای خائن عربی را در فلسطین و کشمیر را ردّ کرده است . احزاب مخالف برای مطامع سیاسی خود از برگ تکفیر و نام مذهب استفاده نکنند ، 40 سال کشور بخاطر همین کارت تکفیر و مذهب جان دهه ها هزار نفر را فدا کرده است . این بیانات را علامه ناصرعباس جعفری در جمع دهه ها هزارشرکت کنندگان کانفرانس ناصران ولایت که بمناسبت سی یکمین سالگرد شهادت رهبر فقید علامه شهید عارف حسین الحسینی در اسلام آباد برگزار شده بود ابراز نمود . آقای جعفری افزوده اند که امروز کشور نیازمند به  سیاست خارجه متوازن برای برقراری روابط بهتر با کشورهای اسلامی است. پاکستان بجای ورود به اختلافات بین المللی باید برای حلّ این اختلافات نفش ایفا کند . علامه ناصرعباس جعفری گفت که ما در حلقه های سیاسی کشور برای سرکوبی مخالفین سیاسی استفاده ابزاری ازعناوینی مانند هتک رسالت را محکوم می کنیم . کسانیکه مقدسات دینی را برای منافع و مقاصد سیاسی استفاده می کنند در دنیا و آخرت پاسخ گو خواهند بود. ثروت یغما برده شده ملّی را تا آخرین قران پس گرفته شود و برای رفاه مردم خرچ شود . وی افزودند که آمریکا برای اینکه شکست خفت بار خود را در جنگ افغانستان به پیروزی تبدیل کند می خواهد از پاکستان استفاده ابزاری کند . علامه ناصرعباس جعفری با اشاره به اوضاع منطقه گفت که همدستی آمریکا ، اسرائیل و هند در منطقه برضدّ امت اسلام و پاکستان است ، آمریکا با اشاره اسرائیل در فلسطین توطئه قرارداد قرن را راه انداخت که الحمدلله به شکست انجامید ، آمریکا با این قرارداد می خواست اسرائیل را برفلسطینیان مسلّط کند ، دقیقا همین نقشه را در کشمیر می خواهد پیاده کند و نسل کشی مسلمانان در کشمیر را ادامه دهد و ملّت غیور پاکستان هرگز به آنان اجازه چنین کاری را نخواهد داد . ما ظلم ستمگری های هند را برضدّ مردم مظلوم کشمیر محکوم می کنیم .ما از توطئه های هند در کشمیر باخبریم .آقای جعفری گفت که دوستی با آمریکا برای هر ملّتی مترادف با خودکشی است ، اوضاع منطقه به سرعت در حال تغییر است لذا دولتمردان اقدامی نکنند که هیچ چیزی عائد کشور نشود . آقای جعفری گفت که من بر آن دسته خطبا ، مداحان و بانیان مجالس دورود می فرستم که آنان توطئه تقسیم ملّت تشیع به دو فرقه را خنثی نمودند . علامه شهید عارف حسینی داعی اتحاد بین المسلمین بودند ، امروز ملّت تشیّع با برادران اهلسنت بهترین روابط را دارند، شهید عارف حسینی به خطباء و مداحان دست می دادند ، هرگز کسی را تحقیر نمی کردند،ما باید از شهید یاد بگیریم و به افکار او عمل کینم .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » معاون اول دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه سید احمد اقبال رضوی در اجتماع پرشور مردمی در اسلام آباد گفت که دشمن می خواهد که شیعیان پاکستان را به گروه ها و دسته ها تقسیم کند ،اما بصیرت این است که ما به این توطئه دشمن پی ببریم و تقسیم نشویم ، شهید علامه عارف حسین الحسینی در مدت کوتاه رهبری چارساله خود به ما آموخت که چگونه باید زنده ماند . وی در جمع شرکت گنندگان کانفرانس ناصران ولایت در اسلام آباد افزود که 90 درصد تهدیدات از سوی دشمنان داخلی است ، کسانیکه به اهداف دشمنان ترتیب اثر می دهند . معتقدین به ولایت امیرالمؤمنین(ع) هرگز تجزیه و تقسیم را نمی پذیرند ، اختلاف برای این بوجود میاید که عده ای برای دستیابی به شهرت شخصی به این اختلافات دامن می زنند ، امروز اگر اختلافی در میان ملّت تشیّع هست همه بخاطر کسب شهرت شخصی است ، هوا و هوس نفس آتش اختلافات را شعله ور می کند ، از شیطان مردود پیروی نکنیم ، بیاییم همه از امام زمان علیه السلام پیروی کنیم . همه گروه های ملّت تشیّع از جمله مداحان را در یک حلقه جمع کنیم و همین هدف و تفکر رهبر شهید عارف حسین الحسینی بود .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » علامه حسن ظفر نقوی از رهبران مجلس وحدت مسلمین پاکستان در اجتماع بزرگ سی و یکمین سالگرد شهادت رهبر فقید علامه شهید عارف حسین الحسینی که در اسلام آباد برگزار شده بود گفت که در کشمیر اشغالی جنایت های ضدّ بشری هند ادامه دارد ، با دولت مردان اختلاف داشتیم ، داریم و این اختلاف خواهد بود ، اگر امروز علامه شهید عارف حسین الحسینی زنده می بودند حتما در حمایت از مظلومیت کشمیریها صدا بلند می کرد ، ما جنایت های ضدّ بشری هند در کشمیر را محکوم می کنیم ، وی با اشاره به اوضاع داخلی کشور گفت که  ما اینجا برای بیان توجیهات نیآمدیم و از کسی هم لازم نیست که سند میهن دوستی بگیریم ، ما می دانیم که در این کشور چه کسی تروریسم را پرورش داد ، چه کسسی طالبان را بوجود آورد؟ چه کسی لشکر درست کرد؟  امروز بار دیگر با آمریکا دست داده می شود ، باز روش گذشته را می خواهند تکرار کنند، ما صراحتا می خواهیم بگوییم که شما می توانید با آمریکا و آل سعود دست می دهید اما این را هم بدانید که تا زمانیکه یک نفر شیعه هم در کشور زنده بماند اجازه داده نخواهد شد که اهداف آمریکا و آل سعود برآورده شود .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » کانفرانس ناصران ولایت بمناسبت 31 سالگرد شهادت رهبر فقید علامه شهید عارف حسین الحسینی با قرائت قرآن کریم در میدان رژه اسلام آباد آغاز شد . آقای آصف سروری سعادت تلاوت قرآن را کسب نمود . در این اجتماع عظیم رهبران و شخصیت های مجلس وحدت مسلمین ، احزاب مذهبی و سیاسی کشور سخنرانی نمودند . سخنران ویژه این مراسم علامه ناصرعباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان بودند . هزاران نفر عاشقان ولایت از شهرهای مختلف کشور برای شرکت در این مراسم اسلام آباد رسیده اند .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » انتظامات برگزاری کانفرانس ناصران ولایت توسط مجلس وحدت مسلمین در سالگرد شهادت علامه شهید عارف حسین الحسینی در اسلام آباد در مراحل پایانی رسیده است . در این کانفرانس از سراسر کشور هزاران نفر مردم شرکت خواهند کرد . به گفته آقای نثار فیضی مسؤل برگزاری این کانفرانس علامه ناصرعباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسملین به مسؤلین ایالتی دستورات لازم برای برگزاری پرشور این کانفرانس صادر شده است که و آنان موظفند که در ایالتهای خود برای شرکت حدّ اکثری مردم در این کانفرانس تبلیغات مؤثر نمایند . آقای فیضی گفته است که علامه عارف حسین الحسینی در برابر استکبار جهانی مانند کوهی استوار ایستاده بودند . ما اهداف این رهبر بزرگ خود را باتمام قوت دنبال می کنیم . شهید عارف حسینی داعی حقیقی وحدت و برادری بودند. وی در سراسر زندگی خود برای سربلندی اسلام و استحکام کشور تلاش نمود . در خصوص برگزاری سالگرد شهادت رهبر شهید در دفتر مرکزی و دفترهای ایالتی جلسات برگزار می شود . در مقامات مهم عبور ومرور شهرهای راولپندی و اسلام آباد بینرها اویزان شده است. به شخصیت های مهم کشوری و علماء دعوت نامه های ارسال می شوند . انشاأالله4 اوت در میدان رژه اسلام آباد با برگزاری کانفرانس باشکوه به مقام شامخ شهدای کشور و خصوصا شهدای جنگ با تروریسم درود خواهیم فرستاد و یادشان را گرامی خواهیم داشت .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد »  باتوجه به موضع آمریکا در خصوص فلسطین اشغالی ، اعتماد به پیشنهاد ثالثی این کشور در حلّ مسئله کشمیر را مشکل می نماید . سیاست های آمریکا همیشه پاکستان را با مشکل روبرو کرده است . نخست وزیر عمران خان در سفر به آمریکا مواضع پاکستان را بخوبی بیان نمود، ما با در نظر گرفتن منافع ملّی با کشورهای جهان گفتگو کنیم . چشم آقاهای دولت های سابق به آبروی کشور ضربه زده است . گفتگو با آمریکا براساس احترام متقابل صورت گیرد این به نفع کشور ماست .این اظهارات را علامه ناصرعباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین در خصوص سفر نخست وزیر پاکستان عمران خان به آمریکا ابراز نمودند . وی گفت که سخنان نخست وزیر پاکستان در سفر به آمریکا را جهان باید بفهمد که پاکستان در منطقه خواهان امنیت است و هرگونه تنش و جنگ را ردّ می کند . ما بخاطر سیاست های اشتباه گذشته هفتاد هزار قربانی و ملیاردها دلار ضرر دیده ایم . در مقابل جنون جنگی آمریکا برقراری امینت در منطقه و روابط خوب با کشورهای همسایه اساس سیاستهای خارجی کشور باید باشد . وی افزود که آمریکا بسوی زوال می رود . برای افزایش اعتبار در جهان و پیشرفت کشور سیاست های خارجی آزاد اتخاذ شود . باتوجه به پیشنهاد ثالثی آمریکا در مسئله کشمیر موضع هند را مسئله کشمیر تضعیف نموده است . برای برقراری امنیت در منطقه جنوب آسیا مسئله کشمیر باید حلّ شود . خون مظلومین کشمیر حتما پیروز خواهد شد و انشاءالله آنان را از ستم هندی ها نجات خواهد داد .

خبرگزاری وحدت « اسلام آباد » سخنگوی مجلس وحدت مسلمین علامه مقصود دومکی گفته است که آمریکا کشوری غیرقابل اعتماد است ، سیاست های این کشور همیشه به ضرر پاکستان و جهان اسلام تمام شده است . در برابر جنون جنگی آمریکا ، سیاست خارجه پاکستان برای کشورهای همسایه بخصوص افغانستان و ایران دارای پیام امینت و برادرانه باشد. وی گفته است که پیشنهاد ثالثی ترمپ رئیس جمهور ایالت متحده در حلّ مسئله کشمیر دارای اهمیت است . آقای دومکی افزوده است که ما یقین داریم که خون ناحق ریخته شده مسلمانان مظلوم کشمیر نوید آزادی این منطقه را خواهد داد . مسئله کشمیر براساس خواسته مردم کشمیر و براساس اصول عدل و داد حلّ و فصل شود . از پیشنهاد نقش ثالثی رئیس جمهوری آمریکا در مسئله کشمیر واضح می شود که موضع هند در مورد منطقه کشمیر ناعادلانه است . وی گفته است که با توجه به اینکه موضع ترمپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص مسئله فلسطین غیر منصفانه بود در مسئله کشمیر نمی شود به او اعتماد کرد .

خبرگزاری وحدت « ملتان » فراخوانی شرکت مردمی در اجتماع سی و یکمین سالگرد شهادت علامه شهید عارف حسین الحسینی توسط مجلس وحدت مسلمین در همه ایالتها ادامه دارد ، معاون دبیرکل مجلس وحدت مسلمین علامه مختار امامی در سفر به جنوب پنجاب در شهرهای مختلف از جمله رحیم یار خان ، بهاولپور ، ساهیوال ، خانیوال و دیگر نواحی ایالت با مردم دیدار و از آنان برای شرکت در کانفرانس ناصران ولایت دعوت نمود . آقای امامی در سفر به ملتان با آقایان مرزا وجاهت علی ، علامه قاضی نادر حسین علوی ، علامه غلام مصطفی انصاری ، سلیم صدیقی ، سلطان احمد نقوی ، وسیم عباس معصومی ، تقی دانش ، زوار حسین بسمل ، عاطف حسین و دیگر شخصیت های منطقه دیدار نمودند. وی با حضور در مساجد شهر ملتان نمازگزاران را برای شرکت سالگرد شهید عارف حسین الحسینی دعوت نمود.

الصفحة 1 من 421

مجلس وحدت مسلمین پاکستان

مجلس وحدت مسلمین پاکستان ایک سیاسی و مذہبی جماعت ہے جسکا اولین مقصد دین کا احیاء اور مملکت خدادادِ پاکستان کی سالمیت اور استحکام کے لیے عملی کوشش کرنا ہے، اسلامی حکومت کے قیام کے لیے عملی جدوجہد، مختلف ادیان، مذاہب و مسالک کے مابین روابط اور ہم آہنگی کا فروغ، تعلیمات ِقرآن اور محمد وآل محمدعلیہم السلام کی روشنی میں امام حسین علیہ السلام کے ذکر و افکارکا فروغ اوراس کاتحفظ اورامر با لمعروف اور نہی عن المنکرکا احیاء ہمارا نصب العین ہے 


MWM Pakistan Flag

We use cookies to improve our website. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. For more information visit our Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree